26. marca 2015

Prešovskí hádzanári prehrali boj o Final 4 SEHA ligy so Záhrebom

Na snímke s loptou hádzanár Tatrana Prešov Radoslav Antl.

Na snímke s loptou hádzanár Tatrana Prešov Radoslav Antl. Foto: TASR/Milan Kapusta
Veszprém 25. marca (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov sa nepredstavia v semifinále záverečného turnaja Final Four nadnárodnej SEHA ligy. V stredajšom zápase o postup podľahli v maďarskom Veszpréme chorvátskemu šampiónovi PPD Záhreb 26:33 a prišli o možnosť účasti na hlavnom turnaji, ktorý štartuje semifinálovými zápasmi v piatok. Meškov Brest nastúpi proti Vardaru Skopje a víťaz základnej časti MKB-MVM Veszprém práve proti Záhrebu.

Tatran už od začiatku stredajšieho duelu ťahal za kratší koniec. Po odchode kľúčovej spojky Dainisa Krištopansa mu chýbali aj zranení Tomáš Urban a Svetislav Verkič. Zverenci trénera Petra Dávida sa len márne pokúšali stiahnuť náskok súpera, ktorý s pribúdajúcimi minútami duelu postupne narastal. V konečnom dôsledku mu na postup nestačilo ani dvanásť gólov krídelníka Radoslava Antla.

Slovenský majster obsadil v základnej časti SEHA ligy 5. priečku a v dueli o postup do semifinále sa stretol so štvrtým. Z oboch vzájomných konfrontácií s PPD Záhreb v prebiehajúcej sezóne vyšiel úspešne po výsledkoch 25:21 vonku a 24:23 doma. Stredajšia prehra však naklonila na stranu Chorvátov celkovú bilanciu. V desiatom vzájomnom dueli zvíťazili piatykrát, Tatran má na konte štyri triumfy, jedno stretnutie sa skončilo remízou.

Final Four SEHA ligy - o postup do semifinále:
PPD Záhreb - Tatran Prešov 33:26 (16:10)

Najviac gólov: Stepanovič 6, Brozovič a Vuglač po 4 - Antl 12/2, Petro 4, Furlan 3. Rozhodovali: Nikolič - Stojkovič, vylúčení: 8 - 4, 7 m hody: 2/2 - 2/2

Prešovčania inkasovali už v úvode dva góly, no zásluhou presných zásahov Antla vyrovnali na 2:2. To bolo však prvý a poslednýkrát v zápase, keď so súperom držali nerozhodný výsledok. Jeho ofenzívna sila sa naplno prejavila v nasledujúcich minútach, v 22. viedol po góle Vuglača už 11:6. Päťgólový náskok bol pre slovenského šampióna už priveľkým sústom. Manko do prestávky nezmazal a po góle Pavloviča ho prehral napokon 10:16.

V druhom polčase to bol na hosťujúcej strane gólový koncert Radoslava Antla, ale ani presné zásahy reprezentačného krídelníka Tatranu nepomohli. Záhreb výrazne zvýšil svoje ofenzívne ťaženie. Na prešovskú bránku sa valil jeden útok za druhým a končila v nej jedna lopta za druhou. V 44. minúte zvýšil Brozovič už na rozdiel desiatich gólov (24:14) a šance Prešova na zvrat začali strácať reálne kontúry. Náskok súpera Tatran skresal napokon na finálny rozdiel siedmich gólov.