Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2012

Prezidenti v Azerbajdžane budú mať doživotnú imunituAzerbajdžanský parlament schválil v utorok zákon, ktorý prezidentovi Ilhamovi Alijevovi a jeho manželke zaručuje doživotnú imunitu na zločiny spáchané počas výkonu funkcie. Imunita sa bude vzťahovať aj ...Zdieľať
ilham aliyev BAKU 12. júna (WEBNOVINY) - Azerbajdžanský parlament schválil v utorok zákon, ktorý prezidentovi Ilhamovi Alijevovi a jeho manželke zaručuje doživotnú imunitu na zločiny spáchané počas výkonu funkcie. Imunita sa bude vzťahovať aj na všetkých exprezidentov a ich manželky.


Zákon inicioval Alijev a jeho prijatie privítali provládni aj opoziční poslanci. Oponenti vlády tvrdia, že súčasný prezident a jeho rodina zneužívali svoje právomoci na zbohatnutie a zákonom sa chcú ochrániť pred trestným stíhaním.

Prvý prezident Azerbajdžanu po získaní nezávislosti od Sovietskeho zväzu Ajaz Mutallibov sa bude po prijatí zákona môcť vrátiť späť do vlasti. Mutallibov musel rezignovať v roku 1992 po viacerých vážnych porážkach vo vojne s Arménskom. Jeho pokus o návrat k moci prekazilo ozbrojené povstanie. Mutallibov ušiel do Ruska a v Azerbajdžane čelí viacerým obvineniam z trestných činov spáchaných počas výkonu funkcie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po Václavovi Havlovi pomenovali škótsku látku
<< predchádzajúci článok
Najmierumilovnejšou krajinou planéty je ostrovný štát Island

Prezidenti v Azerbajdžane budú mať doživotnú imunitu - diskusné fórum čitateľov