Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2017

Pri bombovom útoku v Afganistane zahynulo päť diplomatov SAEPäť diplomatov Spojených arabských emirátov (SAE) zahynulo v utorok pri bombovom útoku, ku ktorému došlo v meste Kandahár ležiacom na juhu Afganistanu. Informovalo o tom dnes ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kábul 11. januára (TASR) - Päť diplomatov Spojených arabských emirátov (SAE) zahynulo v utorok pri bombovom útoku, ku ktorému došlo v meste Kandahár ležiacom na juhu Afganistanu. Informovalo o tom dnes ministerstvo zahraničných vecí SAE.


"Takýto bombový útok a zabíjanie ľudí, ktorí prišli pomáhať iným, je ľudsky, morálne a nábožensky neospravedlniteľné," uviedol dnes premiér SAE šejk Muhammad ibn Rášid Maktúm.

Afganskí predstavitelia predtým uviedli, že pri útoku zahynulo päť ľudí a ďalších 12 osôb utrpelo zranenia. Medzi zranenými mal byť aj guvernér provincie Kandahár a veľvyslanec SAE v Afganistane. Cieľom útoku bol podľa polície práve dom guvernéra.

Militantná organizácia Taliban vydala dnes vyhlásenie, podľa ktorého za bombovým útokom v Kandaháre nestoja jej členovia, ale "vnútorná, miestna rivalita".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy mierne vzrástli po výraznom poklese v predchádzajúcich dňoch
<< predchádzajúci článok
Veterinári upozorňujú chovateľov na nepriaznivý vývoj vtáčej chrípky

Pri bombovom útoku v Afganistane zahynulo päť diplomatov SAE - diskusné fórum čitateľov