Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2017

Pri Marseille zatkli muža podozrivého zo založenia lesných požiarovNeďaleko juhofrancúzskeho prístavného mesta Marseille zatkli muža, ktorý sa následne priznal k zodpovednosti za mnoho lesných požiarov v danej oblasti.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Paríž 12. augusta (TASR) - Neďaleko juhofrancúzskeho prístavného mesta Marseille zatkli muža, ktorý sa následne priznal k zodpovednosti za mnoho lesných požiarov v danej oblasti.


Podozrivý, približne vo veku 20 rokov, je rodákom z mesta Istres. Zatkli ho po vyše mesiac a pol trvajúcom vyšetrovaní, uviedol v piatok pre tlačovú agentúru DPA Philippe Bianchi z riaditeľstva pre verejnú bezpečnosť v departmáne Bouches-du-Rhône, do ktorého patrí Marseilles.

Počas letnej vlny horúčav sprevádzaných prudkým vetrom trápili mnoho regiónov na juhu Francúzska a ostrove Korzika lesné požiare. Do konca júla zhorelo okolo 12.000 hektárov pôdy a po celej krajine utrpelo zranenia 50 hasičov, ukazujú údaje ministerstva vnútra.

Úrady museli evakuovať z domov a kempov tisíce ľudí.

Ministerstvo vnútra uviedlo, že škody sa podarilo zmierniť vďaka stratégii masívneho zásahu proti požiarom hneď pri ich vzniku, ktorá bola zavedená do praxe už v roku 2005. V roku 2003 totiž zhorelo až 73.300 hektárov pôdy.

Požiare, z ktorých založenia je podozrivý zatknutý mladík, ničili oblasť okolo mesta Istres a obce Fos-sur-Mer západne od Marseilles. Vyžiadali si evakuáciu ľudí a zničili mnoho vozidiel, ale "spôsobili aj veľa utrpenia a bolesti medzi obyvateľmi", uviedol Bianchi. Dodal, že do vyšetrovania bola zapojená skupina 40 príslušníkov polície, ako aj hasičov a lesníkov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V britskej politike je momentálne ticho, tvrdí politologička
<< predchádzajúci článok
Peru vyhostila venezuelského veľvyslanca na protest proti Madurovi

Pri Marseille zatkli muža podozrivého zo založenia lesných požiarov - diskusné fórum čitateľov