Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. marca 2016

Pri potápaní zahynul známy americký fotograf Gary BraaschVo veku 70 rokov zahynul dnes pri potápaní sa na východe Austrálie známy americký fotograf prírody a ochranár Gary Braasch. Informovala o tom agentúra AP.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Sydney 7. marca (TASR) - Vo veku 70 rokov zahynul dnes pri potápaní sa na východe Austrálie známy americký fotograf prírody a ochranár Gary Braasch. Informovala o tom agentúra AP.


K incidentu došlo v severnej časti Veľkej koralovej bariéry, kde sa Braasch aj so spolupracovníkom z Austrálskeho múzea potápali, aby zdokumentovali vplyv klimatických zmien na bariéru.

Braasch bol aktívnym bojovníkom proti klimatickým zmenám a za svoje fotografie prírody a životného prostredia získal viacero významných ocenení. Jeho práce boli publikované v časopisoch Time, Life, New York Times Magazine, Discover a mnohých ďalších.

Veľká koralová bariéra je od roku 1981 zaradená medzi biosférické rezervácie UNESCO a je považovaná za jednu z najvýznamnejších prírodných lokalít sveta.

Tento unikátny, 2300 kilometrov dlhý ekosystém pri pobreží austrálskeho štátu Queensland vážne ohrozujú vplyvy globálneho otepľovania, zvyšovanie kyslosti morskej vody a znečistenie v dôsledku poľnohospodárskej činnosti.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kine Lumiére premietnu koncertný film o Ericovi Claptonovi
<< predchádzajúci článok
Zomrel vynálezca moderného e-mailu Raymond Tomlison

Pri potápaní zahynul známy americký fotograf Gary Braasch - diskusné fórum čitateľov