Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2017

Priateľ teroristu zo San Bernardina sa priznal nákupu pušiekKalifornčan Enrique Marquez sa priznal k tomu, že manželom, ktorí v decembri 2015 útočili v meste San Bernardino, nakúpil vysoko výkonné pušky. Tie dvojica následne ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Riverside 16. februára (TASR) - Kalifornčan Enrique Marquez sa priznal k tomu, že manželom, ktorí v decembri 2015 útočili v meste San Bernardino, nakúpil vysoko výkonné pušky. Tie dvojica následne použila pri streľbe, pričom usmrtila 14 ľudí.


Sudca federálneho súdu v meste Riverside v americkom štáte Kalifornia dnes prijal dohodu o vine a treste, ktorú 25-ročný Marquez uzavrel s americkou prokuratúrou.

Okrem poskytnutia materiálnej podpory obom teroristom zo San Bernardina sa Marquez priznal aj k tomu, že s jedným z nich plánoval v minulosti iné masové útoky, ktoré však nikdy nezrealizovali.

Islamista Syed Farook zastrelil 2. decembra v San Bernardine spolu so svojou manželkou Tashfeen Malikovou 14 ľudí, ďalších 22 utrpelo zranenia. Svoj čin spáchala dvojica v neziskovej inštitúcii pre ľudí s vývojovými poruchami, v ktorej sa v tom čase konal vianočný večierok. Obaja manželia pakistanského pôvodu zahynuli v následnej prestrelke s políciou.

Marquez, ktorý bol dlhoročným Farookovým priateľom, je v súvislosti s útokom v San Bernardine jedinou osobou obvinenou z trestného činu. V súlade s dohodou o vine a treste mu teraz hrozí až 25 rokov väzenia. Pojednávanie s ním by sa malo začať 21. augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Juncker: EÚ nesmie podľahnúť požiadavkám USA ohľadom výdavkov na NATO
<< predchádzajúci článok
Fínska vláda sa rozhodla z obáv pred Ruskom posilniť armádu

Priateľ teroristu zo San Bernardina sa priznal nákupu pušiek - diskusné fórum čitateľov