Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2012

Princa Philipa prepustili z nemocniceBritský princ Philip už v sobotu opustil nemocnicu po tom, ako ho na päť dní hospitalizovali pre zápal močového mechúra. Čoskoro už 91-ročný monarcha je podľa lekárov v dobrej kondícii. ...Zdieľať
princ philip LONDÝN 9. júna (WEBNOVINY) - Britský princ Philip už v sobotu opustil nemocnicu po tom, ako ho na päť dní hospitalizovali pre zápal močového mechúra.


Čoskoro už 91-ročný monarcha je podľa lekárov v dobrej kondícii.

Pri opúšťaní Nemocnice kráľa Eduarda VII. sa na reportérov usmieval a na otázku, či mu je lepšie, prikývol hlavou. Svoje nedeľňajšie narodeniny tak oslávi v kruhu svojej rodiny.

Populárny princ pre svoje zdravotné problémy nestihol celý program ostro sledovaných osláv diamantového jubilea kráľovnej Alžbety II., ktorá je na tróne už 60 rokov. Princ vlani počas osláv svojich 90. narodenín oznámil, že pre pokročilý vek obmedzuje svoj verejný program a ruší zahraničné cesty.

Monarcha je v Británii aj vo svete známy svojím ostrým zmyslom pre humor, čo v minulosti preukázal pri viacerých príležitostiach. Naposledy urazil istého britského prevádzkovateľa veterných elektrární, keď tento spôsob výroby prúdu označil za "rozprávky pre deti".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruský minister kultúry chce pochovať Lenina
<< predchádzajúci článok
Vo Francúzsku zomrela vo veku 114 rokov najstaršia Európanka

Princa Philipa prepustili z nemocnice - diskusné fórum čitateľov