Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2010

Prípad Dzurindovej nahrávky je už roky odloženýPrípadom nahrávok starých telefonických rozhovorov, ktoré v nedeľu opäť vytiahol predseda strany Smer-SD Robert Fico na predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu, sa v ...Zdieľať
dzurinda Ilustračné foto SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) - Prípadom nahrávok starých telefonických rozhovorov, ktoré v nedeľu opäť vytiahol predseda strany Smer-SD Robert Fico na predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu, sa v roku 1999 zaoberala polícia - napokon ho odložila. Agentúre SITA to potvrdil bratislavský policajný hovorca František Peczár. Podľa neho podal 22. apríla 1999 trestné oznámenie riaditeľ odboru verejnej mienky jednej z politických strán. Ako už bolo medializované, malo by ísť o bývalého hovorcu HZDS. Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podal vo veci podozrenia z trestného činu porušovania tajomstva prepravovaných správ. "Predmetom trestného oznámenia bolo, že vtedajšiemu riaditeľovi odboru verejnej mienky jednej z politických strán bola doručená audiokazeta s nahrávkou. Po vypočutí tejto audiokazety sa domnieval, že tam spoznáva hlas vtedajšieho premiéra," vysvetlil Peczár. Audiokazetu zaslali na expertízne skúmanie na Kriminalistický a expertízny ústav PZ. "Na základe výsledku skúmania bola vec odložená," konštatoval policajný hovorca.


Fico v nedeľu tvrdil, že do centrály Smeru-SD dostali v sobotu nahrávku, ktorá podľa neho "ukazuje, čoho je schopný a čo organizoval" predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda v čase, keď bol prvý raz premiérom - pravdepodobne v rokoch 1998 až '99. Podľa predsedu Smeru-SD nahrávka svedčí o tom, že Dzurinda prikrýval veľký biznis, v ktorom bola požiadavka na úplatok. Fico sa domnieva, že sú tam hlasy Dzurindu, vtedajšieho primátora Bratislavy Petra Kresánka a podnikateľa Vladimíra Miškovského.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda je presvedčený, že šéf Smeru-SD Robert Fico predviedol "reakciu urazenej, ohrdnutej nevesty", keď na neho vytiahol tieto nahrávky. SDKÚ-DS v sobotu na kongrese potvrdila, že nebude spolupracovať so Smerom na vládnej úrovni ani v budúcnosti. Fico podľa neho cíti, že sa dostáva do izolácie a že v nej podobne ako v minulosti Vladimír Mečiar dlho nevydrží. O možnosti vytiahnutia nahrávky vedel Dzurinda podľa vlastných slov asi mesiac, pôvodne ju vraj mali zverejniť dva dni pred kongresom SDKÚ-DS. Podľa neho je lož, že by Smer-SD dostal nahrávku v sobotu. "Vidím, že to čo sa udialo na našom kongrese, zodvihlo predsedu strany Smer-SD zo stoličky," konštatoval.

Fico sa ohradil, Dzurinda nám nebude nadávať
DZURINDA: Fico sa správa ako ohrdnutá nevestaNahrávka bola zverejnená už asi pred desiatimi rokmi v rádiu, ale podľa Dzurindu sa na ňu nikto nechytal, lebo všetci videli, "aká je to haluz". O žiadnej korupčnej požiadavke v súvislosti s obchodom, ktorý bol predmetom rozhovoru, nevedel. "Ani tušenia som o tom nemal, ani nemám," vyhlásil Dzurinda. Podľa jeho tvrdenia si len vypočul podnikateľa Vladimíra Miškovského, ktorý ho "bombardoval" telefonátmi, že mu robí mesto prieky a preto Dzurinda zdvihol telefón a zavolal vtedajšiemu primátorovi Bratislavy Petrovi Kresánkovi a zákonným spôsobom ho požiadal, aby nikomu prieky nerobili, ak sa také niečo dovtedy stalo.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koalícia hľadá nového generálneho prokurátora
<< predchádzajúci článok
V pondelok oslabil len poľský zlotý

Prípad Dzurindovej nahrávky je už roky odložený - diskusné fórum čitateľov