15. novembra 2006

Prvé body Marcela Hossu, dvojbodoví aj Nagy s Demitrom

V utorkových štyroch dueloch kanadsko-americkej NHL dali o sebe opäť poriadne vedieť aj slovenskí hokejisti. Svoje prvé body v sezóne získal mladší z bratov Hossovcov - Marcel, ktorý sa dvoma ...

NEW YORK 15. novembra (WEBNOVINY) - V utorkových štyroch dueloch kanadsko-americkej NHL dali o sebe opäť poriadne vedieť aj slovenskí hokejisti. Svoje prvé body v sezóne získal mladší z bratov Hossovcov - Marcel, ktorý sa dvoma asistenciami podieľal na zaujímavom obrate a víťazstve New Yorku Rangers nad ´diablami´ z New Jersey. Vo Phoenixe si zase dva body za gólové prihrávky pripísal domáci Ladislav Nagy a takisto dva body za gól a asistenciu pridal aj hosťujúci Pavol Demitra z Minnesoty.

V Madison Square Garden v New Yorku mali hráči New Jersey duel rozohraný na piate víťazstvo v rade, keď po dvoch tretinách viedli 2:0. Pred poslednou časťou hry však domáci kouč Tom Renney premiešal útočné formácie a výsledkom bol prekvapujúci zvrat skóre v rozpätí deväťdesiatich sekúnd. Z nečakaného ťahu trénera profitoval aj Marcel Hossa, ktorý sa ocitol v prvej ´lajne´ a podieľal sa na dvoch góloch Jaromíra Jágra. Aj vďaka tomu získal ocenenie "Tretia hviezda zápasu". Druhý vyrovnávajúci gól na 2:2 bol dosť kontroverzný, pretože nevydarená strela najproduktívnejšieho hráča Rangers zaplachtila ponad Brodeura do bránky, pred ktorým pravdepodobne puk vysokou hokejkou zasiahol Jason Ward. Víťazstvo potom svojím 14. gólom v sezóne zariadil Brendan Shanahan. Na duel, v ktorom oba tímy viedli českí kapitáni - Jágr, resp. Eliáš, sa bol pozrieť aj bývalý prezident ČSFR a Česka Václav Havel.
Ani Minnesota vo Phoenixe nedokázala vyťažiť z dvojgólového vedenia. Skóre stretnutia otvoril už po 61 sekundách Pavol Demitra, ktorý príklepom prestrelil Josepha. Tridsaťjedenročný dubnický rodák na začiatku druhej tretiny vypracoval aj druhý gól Wild, keď jeho výbornú prihrávku spoza bránky zužitkoval Parrish. Krátko po góle oživil zápas pästný súboj Laraqua s Boogardom a po ňom nabral zápas úplne nový dej. "Kojoti" dokázali ešte v druhej tretine vyrovnať a v poslednej časti hry dokonale obrátili vývoj duelu. Svoje excelentné umenie finálnej prihrávky predviedol Ladislav Nagy, ktorý vypracoval dva góly Yannicka Perraulta. Ďalšie dva presné zásahy v domácom drese má na svedomí Oleg Saprykin. Phoenix dosiahol ešte len piate víťazstvo v sezóne a ostáva na poslednom mieste v Západnej konferencii. Minnesota, už desiaty zápas bez Mariána Gáboríka, zakončí svoju nie príliš vydarenú päťzápasovú šnúru po ihriskách súperov vo štvrtok v Nashville.
Calgary sa vezie na víťaznej vlne a brankár Mika Kiprusoff dokazuje kvality aktuálneho držiteľa Vezina Trophy pre najlepšieho brankára v uplynulej sezóne NHL. V súboji so slabým St. Louis vychytal fínsky gólman už tretí shutout v tomto ročníku súťaže, celkovo 20. v kariére a mal najväčší podiel na piatom dvojbodovom zisku Flames v rade.
Naďalej sa darí aj hokejistom Detroitu, ktorí po víťazstve na ľade Vancouveru už vyrovnali klubový rekord deviatich víťazstiev v sérii. Brankár Dominik Hašek natiahol čas bez inkasovaného gólu na svoje osobné maximum 181 minút. Českého gólmana po dvoch zápasoch s čistým kontom prekonal v 28. minúte Henrik Sedin.

Sumáre:
New York Rangers - New Jersey 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly: 43. Jágr (MARCEL HOSSA, Rachůnek), 43. Jágr (Ozolinš, MARCEL HOSSA), 44. Shanahan (Rozsíval) - 10. Langenbrunner (Parise, Rafalski), 36. Gionta (Eliáš, Rafalski). Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Orr - Janssen na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:22. Brankári: Lundqvist - Brodeur. Diváci: 18 200

Phoenix - Minnesota 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Góly: 24. Perreault (NAGY, M . Jones), 33. Saprykin (Laraque, Žigomanis), 48. Perreault (NAGY, Z. Michálek), 56. Saprykin (Laraque) - 2. DEMITRA (Walz), 22. Parrish (DEMITRA, Škoula), 47. Walz (Parrish, K. Johnsson). Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Laraque - Boogard na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:29. Brankári: Joseph - Fernandez. Diváci: 12 002

Calgary - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Gól: 4. Langkow (Tanguay, Iginla), 42. Huselius, 57. Ference (Tanguay, Iginla). Vylúčení: na 2 min, navyše: McCarty - Salvador na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:24. Brankári: Kiprusoff - Sanford (14. Legace). Diváci: 19 289

Vancouver - Detroit 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 28. H. Sedin (D. Sedin, Näslund), 42. Bieksa (Linden, Chouinard) - 25. Filppula (Cleary, Draper), 42. Zetterberg (Lidström), 47. Franzen (Cleary). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 20:33. Brankári: Luongo - Hašek. Diváci: 18 630