12. mája 2012

Prvé finále vyhrali hádzanári Prešova

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v úvodnom stretnutí finále Tipos extraligy nad Sportou Hlohovec hladko 37:27 a v sérii na 3 víťazstvá vedú 1:0. Druhý duel sa hrá v stredu 16. mája o ...

tatran presov PREŠOV 12. mája (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v úvodnom stretnutí finále Tipos extraligy nad Sportou Hlohovec hladko 37:27 a v sérii na 3 víťazstvá vedú 1:0.

Druhý duel sa hrá v stredu 16. mája o 18.00 h v Hlohovci.

Prešovčania neprehrali so svojím finálovým súperom ani v 34. vzájomnom zápase v najvyššej súťaži a urobil prvý krok za ôsmym majstrovským titulom.

Prvé finále medzi Prešovovm a Hlohovcom malo od prvej minúty patričný náboj. Domáci sa nedokázali v priebehu prvého polčasu vzdialiť hosťom na viac ako tri góly. Hlohovčania sa prezentovali dobre organizovanou hrou a tvrdou obranou. Prešov rozhodol v úvode druhej časti hry. V rozpätí 7 minút strelili Šarišania 9 gólov, hostia sa vtedy presadili len dvakrát, čo rozhodlo.

Hádzaná - TIPOS extraliga mužov - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 34:27 (16:13), stav série 1:0

Najviac gólov: Krištopans 7, Číp 6, Kopčo 5 - F. Zaťko 5/2, Miženko, Ďuriš, Tallo po 4
Pok. hody: 1/1 - 6/4, vylúčení: 8 - 12, ČK: Tallo za tri vylúčenia a Mazúr (obaja Hlohovec) za hrubý faul, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 2230 divákov

o 7. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):
HK Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 25:25 (15:14)

Najviac gólov: Klačanský 8, Kováčech 6, Hurtiš 5 - Firit 7, M. Kozák 6, T. Vallo 5
Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 250 divákov

Domáce družstvo podalo dobrý výkon s dobre chytajúcim brankárom, dorastencom Petrom Klemanom, avšak v rozhodujúcich momentoch zasiahli do zápasu iné okolnosti, takže zápas skončil remízou.

Kanada deklasovala Kazachstan 8:0 a je v štvrťfinále