Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2014

R. PROCHÁZKA: SR nie je iba Bratislava, preto volím v B. BystriciKandidát na prezidenta SR Radoslav Procházka (vpravo) a jeho manželka Katarína vhadzujú hlasovací lístok počas prvého kola voľby prezidenta SR vo volebnej miestnosti na Základnej škole Slobodného slovenského vysielača v Banskej ...Zdieľať
Kandidát na prezidenta SR Radoslav Procházka (vpravo) a jeho manželka Katarína vhadzujú hlasovací lístok počas prvého kola voľby prezidenta SR vo volebnej miestnosti na Základnej škole Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici v sobotu 15. marca 2014. Foto: TASR/Dušan Hein
 
Banská Bystrica 15. marca (TASR) - Zhruba o 10.30 h odvolil v okrsku č. 5, umiestnenom v Základnej škole Slobodného slovenského vysielača na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici, jeden z kandidátov na post prezidenta SR Radoslav Procházka.


"Volím v Banskej Bystrici preto, aby som aj symbolicky vyjadril svoj pocit, že Slovensko nie je iba Bratislava, že regióny potrebujú od štátu viac pozornosti," povedal po skončení volebného aktu novinárom.

Školu na Skuteckého ulici si zvolil preto, že patrí medzi školy s najlepšími výsledkami. V Banskej Bystrici je navyše regionálna prezidentská kancelária, ktorú chce v prípade zvolenia zaktivizovať a častejšie v nej aj úradovať.

Podľa Procházku nový prezident by mal priniesť Slovensku aktívny a kompetentný výkon, rovnováhu a starosť o životy bežných ľudí. Sám očakáva, že postúpi do druhého kola a aj tam uspeje. "Tieto voľby sú pre Slovensko možnosťou na reštart, na rozbehnutie procesu generačnej obnovy verejnej služby," uviedol na záver.Na výsledky prezidentských volieb si chce počkať v Košiciach. Čas do 22.00 h, keď sa uzatvoria volebné miestnosti, chce prečkať aj návštevou extraligového futbalu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Kňažko verí v postup do druhého kola, necíti sa ale suverénne
<< predchádzajúci článok
Prezident by mal priniesť stabilitu a pokoj, povedal P. Paška

R. PROCHÁZKA: SR nie je iba Bratislava, preto volím v B. Bystrici - diskusné fórum čitateľov