Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2016

Rallye Krištáľové krídlo s Matadorom pomôže ľuďom s postihnutímNa snímke srdiečka pre darcov pred štartom rallye na námestí v Trenčianskych Tepliciach 8. septembra 2013.Zdieľať
Na snímke srdiečka pre darcov pred štartom rallye na námestí v Trenčianskych Tepliciach 8. septembra 2013. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 18. septembra (TASR) – Dnes dopoludnia odštartovala zo Záhorskej Bystrice z Námestia rodiny charitatívna Rallye Krištáľové krídlo s Matadorom. Cieľom jazdy na historických vozidlách je finančná zbierka na pomoc ľuďom so zdravotným znevýhodnením.


Trasa zo Záhorskej Bystrice do Rače vedie cez Ivanku pri Dunaji, Bernolákovo, Veľký Biel, Senec, Viničné, Slovenský Grob a Svätý Jur. Príchod do Rače bude o 18.00 h, kde budú historické vozidlá vystavené pred Nemeckým kultúrnym domom. Záštitu nad podujatím pri príležitosti osláv 20. výročia Krištáľového krídla prijal podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Počas celej trasy rozdávame červené srdiečka, ktoré vyrobili v chránených dielňach v Malackách a autisti z Drahuškova. Tieto srdiečka rozdávame ľuďom, ktorí prispejú finančným vkladom pre toto podujatie, výťažok bude rozdelený pre rôzne občianske združenia. Dojímavých príbehov máme niekoľko a snažíme sa v našej nadácii takýmto spôsobom pomáhať a prebúdzať v ľuďoch filantropické emócie, je potrebné cítiť s týmito ľuďmi,“ uviedla pre TASR organizátorka podujatia Mária Vaškovičová.

Okrem prehliadky historických vozidiel organizátori pripravili rôzne prekvapenia a súťaže. Ľudia majú jedinečnú príležitosť stráviť príjemný deň v spoločnosti známych osobností kultúry, umenia a športu. V kolóne vozidiel dnešnej rallye sú historické autá od 30. až po 70. roky, medzi nimi značky Dodge a Tatra z roku 1932, BMW z roku 1940, Rolls Royce z roku 1963, ďalej Corvette, Morris, Chrysler, Mercedes, Buick, Cadillac či Jaguár.

Z výťažku tohtoročnej zbierky Nadácia Krištáľové krídlo podporí zariadenie sociálnych služieb pre deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím Dom sv. Anny, ktoré sa stará o autistov a ľudí s mentálnymi chorobami aj na liečenie pre 14-ročnú Sašku zo Záhorskej Bystrice, ktorá sa narodila s rázštepom chrbtice. Zbierku je možné podporiť na jednotlivých zastávkach trasy rallye príspevkom do pokladničky alebo zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: SK12 0200 0000 0029 6279 5958. Zbierka je povolená MV SR pod číslom SVS – OVS3 – 2016/020695.

Partnerom podujatia je spoločnosť Matador Group, ktorá je jednou z najstarších a najrešpektovanejších spoločností na Slovensku. „Skupina Matador je hrdá na to, že je generálnym reklamným partnerom tohto charitatívneho podujatia. Rallye je pre nás jedinečnou príležitosťou ako zmysluplne prepojiť náš dlhoročný vzťah k automobilovému priemyslu a vášeň k historickým vozidlám s pomocou ľuďom s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia. Máme v kolóne dve autá, Škodu 422 z roku 1930 a Tatru 12 z roku 1931. Ja som šoférom Škody 422, na ňu som naučený. Na tú dobu bola táto škodovka technicky trocha vpredu, je to veľmi milé auto,“ povedal pre TASR predseda predstavenstva a prezident Matador Group Štefan Rosina.

Charite sme sa začali venovať nie náhodne, pretože stále sme mali v podvedomí, že naša činnosť by mala vyústiť do filantropických počinov. Povodne v roku 2010 znamenali pre mnohých veľké straty a pocit zúfalstva. Zareagovali sme medzi prvými a zorganizovali veľký benefičný koncert, podarilo sa vyzbierať 400.000 eur, ktoré sme rozdelili medzi ľudí, ktorí tie peniaze potrebovali najviac. To bola naša prvá charitatívna akcia a tejto činnosti sa venujeme sústavne,“ dodala pre TASR Vaškovičová.

Nadácia Krištáľové krídlo bola založená s cieľom pomáhať rodinám, občianskym združeniam, zdravotníckym zariadeniam a deťom, ktoré sú mentálne, zmyslovo, citovo a telesne postihnuté. Za päť rokov činnosti Nadácia vyzbierala a prerozdelila viac ako 800.000 eur. V roku 2015 iniciovala a financovala vydanie knihy Máme dieťa s autizmom, ktorá je prvá svojho druhu na Slovensku.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitre sa nedarí predať pamiatku, ponúkne ju za nižšiu cenu
<< predchádzajúci článok
V bohatej Saudskej Arábie zastrelili patrolujúcich policajtov