20. mája 2012

Rangers s Mariánom Gáboríkom porazili New Jersey 3:0

marian gaborik NEW YORK 19. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti tímu New York Rangers zvíťazili v treťom dueli finálového zápasu play-off Východnej konferencie NHL na ľade tímu New Jersey 3:0 a ujali sa vedenia 2:1 v sérii, hranej na štyri víťazstvá.

Po dvoch tretinách bol ešte bezgólový stav, "jazdci" rozhodli o svojom triumfe v záverečnej tretej tretine.

V 44. min strelil prvý gól hostí Dan Girardi, o dve minúty neskôr skóroval jeho spoluhráč Chris Kreider a gólovú poistku pridal v 58. min pri power-play domácich do prázdnej bránky Ryan Callahan.

V drese Rangers odohral slovenský krídelník Marián Gáborík 16:58 min, trikrát vystrelil na bránku súpera, do bodových štatistík sa však nezapísal.

Výsledok - finále Východnej konferencie NHL - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):
New Jersey - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) - stav série 1:2
Góly: 44. Girardi (B. Richards), 46. Kreider (McDonagh, Callahan), 58. Callahan (Boyle, Fedotenko), 17 625 divákov