Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júna 2007

Rast priemyselnej výroby SR v apríli najvyšším v EÚPriemyselná produkcia Slovenska stúpla v apríli medziročne o 14,9 %, čo bol najvyšší nárast v rámci krajín Európskej únie (EÚ). Priemyselná produkcia v celej 27-člennej EÚ sa v apríli ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Priemyselná produkcia Slovenska stúpla v apríli medziročne o 14,9 %, čo bol najvyšší nárast v rámci krajín Európskej únie (EÚ). Priemyselná produkcia v celej 27-člennej EÚ sa v apríli medziročne zvýšila o 3,2 %. V 13-člennej eurozóne výroba v priemysle v sledovanom mesiaci posilnila medziročne o 2,8 %. Výsledky zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat v utorok, pričom aprílové údaje vychádzajú z dostupných štatistík 20 krajín únie.

V medzimesačnom porovnaní produkcia slovenského priemyslu zaznamenala v apríli nárast o 0,3 % po marcovom zvýšení o 1,3 %. Priemyselná produkcia EÚ klesla medzimesačne o 0,4 % po raste o 0,5 % za marec. V 13-člennej eurozóne výroba v priemysle v apríli oslabila o 0,8 %, pričom v predchádzajúcom mesiaci zaznamenala nárast o 0,5 %.

Priemyselná produkcia sa v sledovanom mesiaci medziročne zvýšila v 17 štátoch EÚ, v troch poklesla. Po Slovensku evidovalo najvýraznejší medziročný nárast aktivity priemyslu Poľsko spolu so Slovinskom na úrovni 10,1 %. Pokles ukazovateľa zaznamenali Lotyšsko, Holandsko a Fínsko. V medzimesačnom porovnaní sa priemyselná produkcia zvýšila v apríli v 6 štátoch a poklesla v 14 krajinách. Najvýraznejší rast produkcie v priemysle zaznamenala Litva o 3,5 % a Bulharsko o 1,6 %.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komisia krajského úradu pokračuje v súpise Fruniho majetku
<< predchádzajúci článok
Zamietli sťažnosť obvineného v kauze vraždy v Polomke