30. júla 2014

Real prehral v Dallase s AS Rím, na trávnik vtrhli fanúšikovia

Na snímke si policajti prichádzajú po fanúšika, ktorý sa fotografuje s hráčom Realu Madrid Iscom, počas zápasu Real Madrid - AS Rím na turnaji v americkom Dallase 29. júla 2014. Foto: TASR/AP
Dallas 30. júla (TASR) - Úradujúci šampión Ligy majstrov Real Madrid prehral vo svojom druhom vystúpení v A-skupine Pohára šampiónov v americkom Dallase s futbalistami AS Rím 0:1.

Jediný gól súboja hranom pred 57.512 divákmi na štadióne Cotton Bowl vsietil v 58. minúte veterán v službách talianskeho vicemajstra a ikona klubu Francesco Totti.

Prípravný zápas musel rozhodca prerušiť v 87. minúte po tom, čo na trávnik vtrhla skupina približne 20 fanúšikov. Tí sa chceli dotknúť svojich futbalových idolov, niektorí od nich žiadali autogram. Jeden z nich mával na ihrisku palestínskou vlajkou.

Niekoľkých fanúšikov zadržala bezpečnostná služba. Hra pokračovala v 90. minúte, hlavný arbiter nastavil približne päť minút.