16. decembra 2017

Real s tretím triumfom na MS klubov, finále rozhodol Ronaldo

Futbalisti Realu Madrid obhájili minuloročný triumf na majstrovstvách sveta klubov FIFA v SAE. V sobotu si v Abú Zabí vo finále 14. ročníka poradili s juhoamerickým ...

Cristiano Ronaldo Foto: TASR/AP
Abú Zabí 16. decembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid obhájili minuloročný triumf na majstrovstvách sveta klubov FIFA v SAE. V sobotu si v Abú Zabí vo finále 14. ročníka poradili s juhoamerickým šampiónom Gremiom Porto Alegre z Brazílie 1:0. O jediný gól finálového súboja sa postaral Cristiano Ronaldo a Real sa tak stal historicky prvým obhajcom trofeje, keď minulý rok zvíťazil na MS klubov v japonskej Jokohame.

Po úvodných "oťukávacích" minútach zobrali opraty stretnutia do svojich rúk zverenci trénera Zinedina Zidana. Madridčania si postupom času vytvárali stále väčšiu územnú prevahu, loptu mali na kopačkách oveľa častejšie ako hráči Gremia. V držaní lopty a streleckých pokusoch jednoznačne dominoval "biely balet", no stopercentnú príležitosť si v 1. polčase nevypracoval.

Európski šampióni sa dočkali gólu v 53. minúte, keď Cristiano Ronaldo z priameho kopu prestrelil múr a poslal svoj tím do vedenia. Brazílčania boli v druhom dejstve prakticky neškodní, Real dominoval a pohodlne si ustrážil víťazstvo až do konca stretnutia. Gremio zachránil od výraznejšej prehry brankár Marcelo Grohe, ktorý v 2. polčase zneškodnil viacero sľubných šancí hráčov španielskeho klubu.

Madrid si vybojovali tretí titul klubových majstrov sveta, keď okrem tohtoročného triumfu dominovali aj v rokoch 2014 a 2016. Okrem nich sa tromi víťazstvami v tejto prestížnej súťaži môže pýšiť iba FC Barcelona, ktorá podujatie vyhrala v rokoch 2009, 2011 a 2015. Real v roku 2017 získal piatu trofej po triumfoch v LM 2016/2017, La Lige, Európskom Superpohári a španielskom Superpohári.