27. mája 2017

Richard Varga získal premiérový titul majstra Európy v akvatlone

Štvornásobný majster sveta v akvatlone Slovák Richard Varga zvíťazil v kategórii Elite mužov počas majstrovstiev Európy v akvatlone 27. mája 2017 v Bratislave. Foto: TASR
Bratislava 27. mája (TASR) – Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal majstrom Európy v akvatlone. V pretekoch, ktoré sú kombináciou plávania a behu, triumfoval v sobotu v okolí petržalského jazera Veľký Draždiak v čase 28:13 min a získal premiérový titul kontinentálneho šampióna. Druhé miesto obsadil Ukrajinec Dmytro Malyar, bronz bral Slovinec Domen Dornik.

Varga má svojej zbierke štyri tituly svetového šampióna v akvatlone, ale primát majstra Európy mu doteraz chýbal. Najlepší slovenský triatlonista triumfoval v domácich podmienkach suverénnym spôsobom. Plavecká trať v otvorenej vode jazera mala dĺžku 1000 m, pretekári kategórie Elite absolvovali dva okruhy v dĺžke 500 m. Bežecká trať pri jazere a po hrádzi merala 5 km, bežalo sa päť okruhov v dĺžke 1000 m.

Jedenásty muž olympijského triatlonu z Ria de Janeiro mal z titulu veľkú radosť. "Je to úžasný pocit, ďakujem divákom za podporu. Som veľmi vďačný, že prišlo toľko fanúšikov, a že som ich mohol potešiť víťazstvom," povedala v cieli Varga, ktorý získal aj víťaznú prémiu 900 eur.

Darilo sa aj reprezentantkám SR. Romana Gajdošová triumfovala v kategórii do 23 rokov, jej krajanka Kristína Jesenská sa stala majsterkou Európy medzi juniorkami.

ME v akvatlone - výsledky:

muži - elite: 1. Richard VARGA (SR) 28:13, 2. Dmytro Malyar (Ukr.) 28:36, 3. Domen Dornik (Slovin.) 28:45

ženy - elite: 1. Hannah Kitchenová (V. Brit.) 32:11, 2. Jana Jiroušková (ČR) 33:47, 3. Cindy Pomaresová (Fr.) 34:38

ženy do 23 rokov: 1. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) 32:18, 2. Zsanett Bragmayerová (Maď.) 32:30, 3. Tereza Zimovjanová (ČR) 33:55