24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

11. mája 2006

Riga06: Čiernik sa Rusovi ospravedlnil za faul a rozhodol sa už nedať žiadny gól

Keď si Ivan Čiernik uvedomil, že aj svoj druhý gól na MS v Rige dal v zápase, v ktorom slovenskí hokejisti prehrali, dušoval sa: "Tak nabudúce nedám!"

Proti Bielorusku vyrovnal na 1:1 a vzápätí dal súper víťazný gól, teraz dal Rusom na 3:3 a oni opäť dali jeden kúsok navrch... Nezvyklá zhoda okolností, ale útočník stredajšej prvej línie verí, že do tretice "všetko víťaznejšie" a predchádzajúcu zvolaciu vetu posiela do priečinka zabudnutých žartov.
      Ak Čiernik proti zbornej nebol najaktívnejší Slovák, tak potom bolo len málo ešte iniciatívnejších. Niežeby spoluhráči nebojovali, ale Ivana bolo vidieť, a to výrazne hneď v úvodných dvoch kolách striedaní. V prvej "šichte" riadne Rusom zamotal hlavy a spolu so svojím centrom Richardom Kapušom mohli po pár sekundách otvoriť skóre. V tretej minúte šiel za držanie na trestnú lavicu a jeho mužstvo inkasovalo. V 11. minúte šiel von za podrazenie. "Troška som to premotivoval. Ten prvý faul bol taký všelijaký, ten druhý, to som spravil chybu. Aj som sa za ňu ruskému protihráčovi ospravedlnil, prakticky som mu nastavil koleno," priznal Čiernik, ktorému sa za jeho čestnosť a pokoru odmenil spoluhráč Andrej Kollár. Dal gól v oslabení a tak oba tresty mali svoj zmysel, pravda vždy pre inú stranu.
      Od Kollárovho gólu slovenské mužstvo viedlo 2:1, ale do konca to nedotiahlo. Čiernik hodnotí: "Snažili sme sa. Z obrany sme sa snažili vychádzať do rýchlych protiútokov. Ale tí Rusi sú oveľa kvalitnejšie mužstvo, ako tie dve predtým a proti nim sa ťažko presadzovalo."