24hod.sk    Šport    F1

25. októbra 2015

Rosberg vyhral v lejaku kvalifikáciu na VC USA

Nemecký jazdec tímu Mercedes GP Nico Rosberg vychádza z boxov počas tretieho voľného tréningu na nedeľňajšiu Veľkú cenu USA seriálu MS F1, na okruhu v texaskom Austine 24. októbra 2015. Foto: TASR/AP
Austin 25. októbra (TASR) - V skrátenej kvalifikácii na veľkú cenu USA F1 si štart z pole-position vybojoval Nemec Nico Rosberg pred lídrom celkového poradia MS a svojím tímovým kolegom z Mercedesu Britom Lewisom Hamiltonom.

Kvalifikácia sa skončila štyri hodiny pred začiatkom 16. pretekov MS v nedeľu ráno miestneho času pre trvalý lejak predčasne iba po absolvovaní dvoch okruhov.

Z 3. miesta odštartuje Austrálčan Daniel Ricciardo na Red Bulle, Nemec Sebastian Vettel na Ferrari skončil piaty.