10. septembra 2006

Rossi vyhral VC Malajzie a stále je v hre o titul

Valentino Rossi jazdiaci na Yamahe si nedeľňajším víťazstvom na Veľkej cene Malajzie cestných motocyklov na okruhu c Sepangu udržal nádej na obhajobu titulu majstra sveta v triede MotoGP. Rossi, ...

SEPANG 10. septembra (WEBNOVINY) - Valentino Rossi jazdiaci na Yamahe si nedeľňajším víťazstvom na Veľkej cene Malajzie cestných motocyklov na okruhu c Sepangu udržal nádej na obhajobu titulu majstra sveta v triede MotoGP. Rossi, ktorý štartoval z najvýhodnejšej pozície, zvádzal celý čas dramatický súboj so svojím krajanom Lorisom Capirossim na Ducati a napokon vyhral iba o 0,849 sekundy. Na tretej priečke skončil Španiel Daniel Pedrosa, líder aktuálneho poradia MS v triede MotoGP Nicky Hayden z USA skončil štvrtý. Celkovo má na konte pred záverečnými štyrmi podujatiami seriálu MS 214 bodov, Rossi, ktorý bojuje o svoj ôsmy titul svetového šampióna, stráca na Američana 26 bodov. "Modlím sa, aby mi každé ďalšie preteky vyšli tak, ako tieto. Bola to jedna z najlepších jázd v mojej kariére. Keď ja a Loris Capirossi bojujeme o prvé miesto, je to pre divákov vždy skvelé predstavenie," povedal po pretekoch Rossi. "Po takjeto prehre nie je dôvod na smútok, boli to fantastické preteky. Boj o titul zostáva stále otvorený," pridal svoj názor Loris Capirossi.

V triede do 125 cc triumfoval suverénne Španiel Alvaro Bautista, ktorý má na čele priebežnej klasifikácie MS náskok už 74 bodov. Na budúcotýždňovej VC Austrálie si už môže definitívne zabezpečiť titul. Bautista jazdiaci na Aprilii vyhral už šiestu VC v tejto sezóne. Preteky v triede do 125 cc poznačil pád Taliana Andreu Iannoneho, ktorý v plnej rýchlosti vrazil do na trati ležiaceho motocykla svojho krajana Pasiniho. Po tejto havárii súťaž zastavili a štartovalo sa znovu.
V triede do 250 cc si zásluhou triumfu v Sepangu upevnil pozíciu lídra v seriáli MS Jorge Lorenzo zo Španielska a zaznamenal už siedme víťazstvo v tomto roku. Druhý skončil Talian Andrea Dovizioso a tretí Alex de Angelis reprezentujúci San Maríno.

Výsledky:

Do 125 cc: 1. Alvaro Bautista (Šp.) Aprilia 26:52,154 min, 2. Mika Kallio (Fín.) KTM +3,577 s, 3. Hector Faubel (Šp.) Aprilia +9,904, 4. Julian Simon (KTM) +9,974, 5. Joan Olive (Šp.) Aprilia +11,551, 6. Sergio Gadea (Šp.) Aprilia +11,588.
Poradie (po 12 zo 16 podujatí): 1. Alvaro Bautista (Šp.) Aprilia 255 bodov, 2. Mika Kallio (Fín.) KTM 181, 3. Mattia Pasini (Tal.) Aprilia 156, 4. Sergio Gadea (Šp.) Aprilia 143, 5. Hector Faubel (Šp.) Aprilia 139, 6. Lukáš Pešek
(ČR) Derbi 109.

Do 250 cc: 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Aprilia 43:15,499 min, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Honda +5,428, 3. Alex de Angelis (San Maríno) Aprilia +10,225, 4. Juki Takahaši (Jap.) Honda +25,669, 5. Roberto Locatelli (Tal.) Aprilia +31,152, 6. Šuhei Aojama (Jap.) Honda +39,936.
Poradie (po 12 zo 16 podujatí): 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Aprilia 224, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Honda 212, 3. Alex de Angelis (San Marino) Aprilia 147, 4. Juki Takahaši (Jap.) Honda 146, 5. Roberto Locatelli (Tal.) Aprilia 138, 6. Šuhei Aojama (Jap.) Honda 132.

MotoGP: 1. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha, 43:07,829 min, 2. Loris Capirossi (Tal.) Ducati +0,849 s, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +3,863, 4. Nicky Hayden (USA) Honda +5,780, 5. Sete Gibernau (Šp.) Ducati +9,301, 6. John Hopkins (USA) Suzuki +11,081.
Poradie (po 13 zo 17 podujatí): 1. Nicky Hayden (USA) Honda 214, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 192, 3. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 188, 4. Loris Capirossi (Tal.) Ducati 171, 5. Marco Melandri (Tal.) Honda168, 6. Casey Stoner (Austr.) Honda 109.