Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. októbra 2011

Rugbisti All Blacks hľadajú nového koučaČlen realizačného tímu novozélandskej ragbyovej reprezentácie Darren Shan je presvedčený, že francúzsky národný výber nemal dostať finančnú pokutu za reakciu na tradičný predzápasový bojový ...Zdieľať
all blacks WELLINGTON 25. októbra (WEBNOVINY) - Člen realizačného tímu novozélandskej ragbyovej reprezentácie Darren Shan je presvedčený, že francúzsky národný výber nemal dostať finančnú pokutu za reakciu na tradičný predzápasový bojový tanec haka.


Pred nedeľňajším finálovým duelom pre Nový Zéland úspešných majstrovstiev sveta sa Francúzi na ihrisku zoradili do formácie v tvare obráteného písmena V a počas rituálu v podaní domáceho mužstva postupovali smerom k stredovej čiare.

Vrcholná svetová inštancia ragby IRB pritom má vo svojich pravidlách jasne vymenované spôsoby, ako je možné reagovať na spomenutú haku, aby nedochádzalo k incidentom. Francúzi napokon dostali finančnú pokutu vo výške 10 000 britských libier.

Novozélanďanov však zrejme viac ako zneuctenie haky trápi otázka reprezentačného kouča. Kontrakt Grahama Henryho totiž vypršal po nedeľňajšom dueli a doteraz sa jednoznačne nevyjadril na margo svojej budúcnosti. Všeobecne sa predpokladá, že novým trénerom "All Blacks" by sa mal stať doterajší asistent Steve Hansen. Šéf národnej únie Steve Tew už oslovil potenciálnych kandidátov a momentálne sa čaká na ich vyjadrenia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za obeť konfliktu padli ďalšie dva týždne sezóny NBA
<< predchádzajúci článok
Peter Budaj sa stal hviezdou zápasu, Jágr nepotešil Toronto

Rugbisti All Blacks hľadajú nového kouča - diskusné fórum čitateľov