Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2013

Ruské úrady denne zakážu vstup do krajiny 3000 migrantomRuské úrady denne zakážu vstup do krajiny 3000 ľuďom. Oznámil to dnes riaditeľ Federálneho migračného úradu (FMS) Konstantin Romodanovskij, ktorého citovala agentúra RIA Novosti.Zdieľať
Moskva 21. októbra (TASR) - Ruské úrady denne zakážu vstup do krajiny 3000 ľuďom. Oznámil to dnes riaditeľ Federálneho migračného úradu (FMS) Konstantin Romodanovskij, ktorého citovala agentúra RIA Novosti.

Migranti ilustračné foto Foto: TASR/AP

Zákaz sa vzťahuje najmä na porušovanie prisťahovaleckých zákonov. Momentálne má zakázaný vstup do krajiny 285.000 osôb.

Romodanovskij bližšie nešpecifikoval, na aký časový termín sú uvalené tieto opatrenia, hoci ruské zákony oprávňujú za opakované porušenie migračných pravidiel uvaliť zákaz vstupu do krajiny až na tri roky.

"Počet ľudí, na ktorých uvaľujeme zákaz, je priamo úmerný počtu závažných deliktov spáchaných migrantmi žijúcimi v Rusku," uviedol šéf FMS pre denník Kommersant.

Podľa štatistík FMS vstúpilo v prvej polovici roka na ruské územie 11,3 milióna cudzincov, z ktorých tri milióny pracujú v krajine ilegálne. Ruské úrady opakovane uisťujú verejnosť, že prijímajú v tejto otázke tvrdšie opatrenia, iniciované nedávnym vzplanutím etnického násilia v metropole Moskva.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlani neštudovalo ani nepracovalo až 19 % mladých Maďarov
<< predchádzajúci článok
Novým prezidentom Slovenského Červeného kríža je Viliam Dobiáš

Ruské úrady denne zakážu vstup do krajiny 3000 migrantom - diskusné fórum čitateľov