16. apríla 2014

Ružomberčanky zdolali Košice 76:66 a vyrovnali stav série

Basketbalistka MBK Ružomberok Zuzana Brezániová

Basketbalistka MBK Ružomberok Zuzana Brezániová Foto: TASR/ Dušan Hein
Ružomberok 16. apríla (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v druhom finále play off extraligy žien nad Good Angels Košice 76:66 a vyrovnali stav série na 1:1.

Na tretí duel, ktorý je na programe v stredu 23. apríla o 18.00 h, sa oba tímy presunú do košickej Infinity arény.

Ružomberčanky vstúpili do stretnutia aktívne. V úvodných minútach sa síce nevedeli odpútať od súpera na väčší bodový rozdiel, no postupom času sa im podarilo bodovo trestať nekoncentrovanosť "anjeliek". V 5. minúte sa Kmeťovej síce nepodaril pokus spoza trojkového oblúka, ale o pár sekúnd neskôr už upravila skóre na 12:8. Dve minúty pred koncom prvej štvrtiny zveľadili Baburová so strelecky aktívnou Brezániovou skóre na rozdiel desiatich bodov (18:8), prvá štvrtina napokon skončila triumfom domácich 21:12. Košičankám sa síce na začiatku druhého dejstva podarilo stiahnuť náskok súpera, no Ružomberčankám sa darila častá streľba a väčšinu svojich útokov zakončili košom. V priebehu druhej štvrtiny sa trojkami ešte prezentovali Fenynová s Murphyovou, domáce hráčky tak viedli po polčase o 17 bodov 40:23.

Košičanky nevedeli nájsť recept na zvrat zápasu ani v tretej štvrtine. Len ťažko doťahovali náskok domácich basketbalistiek, ktoré pokračovali v aktívnej a bojovnej hre aj po prestávke. V závere tretej časti hry zvýšila už na rozdiel dvadsiatich dvoch bodov Stalvantová dvoma trestnými hodmi. Na začiatku záverečného dejstva sa najmä vďaka presnej muške Bojovičovej vrátili Košičanky do zápasu a znížili na 49:61. Päť minút pred koncom však upokojili domáce družstvo presné pokusy Remenárovej, Brezániovej či Murpyhovej. V závere prišli chvíle Zuzany Žirkovej, ktorá dvoma trojkami znížila náskok MBK na rozdiel piatich bodov. Ružomberčanky však drámu nepripustili a po víťazstve 76:66 vyrovnali stav finálovej série na 1:1.