23. augusta 2014

Rybáriková vo finále turnaja v New Havene nastúpi proti Češke Kvitovej

Rybáriková si zaistila účasť vo finále po víťazstve nad Taliankou Camilou Giorgiovou 6:2, 6:4. Foto: TASR/AP Photo
New Haven 23. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa v sobotňajšom finále na turnaji WTA Connecticut Open (dotácia 710.000 USD) v americkom New Havene stretne s Češkou Petrou Kvitovou. Rozhodlo o tom druhé piatkové semifinále, v ktorom druhá najvyššie nasadená hráčka zdolala Samanthu Stosurovú z Austrálie bez problémov 6:3, 6:1. Kvitová sa vo finále podujatia, ktoré je tradičnou generálkou na grandslamový turnaj US Open, predstaví tretí rok za sebou.

Rybáriková si zaistila účasť vo finále po víťazstve nad Taliankou Camilou Giorgiovou 6:2, 6:4. Zápas trval 85 minút. Dvadsaťpäťročná Slovenka, ktorá si zahrá v šiestom finále na hlavnom okruhu WTA v kariére, sa už vďaka postupu medzi najlepšiu štvoricu vráti do prvej päťdesiatky rebríčka WTA.

Rybáriková mala výborný vstup do zápasu, keď hneď v úvodnej hre prelomila súperkino podanie a následne po potvrdení servisu viedla 2:0 i 3:1. V piatom geme opäť uspela pri Giorgiovej podaní a viedla 4:1. Prvé dejstvo Slovenka bez problémov doviedla do víťazného konca, keď premenila v poradí druhý setbal - 6:2. V piatom geme druhého setu Rybáriková opäť vzala servis súperky a viedla 3:2. Za stavu 5:4 premenila tretí mečbal a tešila sa z postupu do finále.

"Dôležité bolo, že som si počas celého zápasu udržala svoj servis. Vedela som, že Camila je náchylná k dvojchybám, nie vždy sa jej darí pri vlastnom podaní. Celá jej taktika vyzerala tak, že mala plán A, ale chýbal jej plán B. Je ešte mladá, ak sa naučí mať v zálohe aj plán B, v budúcnosti z nej bude veľmi dobrá hráčka," povedala pre agentúru AP aktuálne 68. hráčka sveta po triumfe nad Giorgiovou. Finále Rybáriková - Kvitová je na programe v sobotu od 20.00 SELČ.