17. mája 2012

Rýchlostný kanoista Matej Rusnák si Londýn nevypádloval

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák zostal krok pred účasťou na Hrách XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta). Na európskej olympijskej kvalifikácii v ...

matej rusnak POZNAŇ 17. mája (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák zostal krok pred účasťou na Hrách XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta).

Na európskej olympijskej kvalifikácii v poľskej Poznani finišoval vo finále C1 mužov na 1000 m na tretej pozícii, miestenku do britskej metropoly si vybojovali iba prví dvaja. Dvadsaťštyriročný Piešťanec začal opatrnejšie, po prvom medzičase bol piaty. Postupne však svoje tempo stupňoval.

V polovici trate bol na 4. mieste, 250 m pred cieľom už atakoval vedúcu dvojicu, ktorá si striedala pozície na čele 9-členného štartového poľa. Nakoniec však za víťazným Nemcom Sebastianom Brendelom zaostal o 2,864 s, druhý Josif Chirila z Rumunska bol v cieli skôr o 2,144 s.

Slovenskí rýchlostní kanoisti majú zatiaľ istých sedem miesteniek na OH. Popoludní budú v Poznani v hre ešte tri slovenské lode - na 200 m trati to budú skúšať Ľubomír Hagara v C1, Simona Šamková a Miroslav Zaťko v K1.

Výsledky - finále C1 mužov na 1000 m:
1. Sebastian Brendel (Nem.) 4:07,376 min, 2. Josif Chirila (Rum.) 4:08,096, 3. Matej Rusnák (SR) 4:10,240