25. decembra 2012

Sacramento vrátilo na súpisku svoju najväčšiu hviezdu

Klub zámorskej basketbalovej NBA Sacramento Kings po dvoch dňoch vrátil na súpisku svoju najväčšiu hviezdu DeMarcusa Cousinsa, ktorého minulú sobotu suspendoval na dobu neurčitú za neprofesionálne ...

demarcus cousins SACRAMENTO 25. decembra (WEBNOVINY) - Klub zámorskej basketbalovej NBA Sacramento Kings po dvoch dňoch vrátil na súpisku svoju najväčšiu hviezdu DeMarcusa Cousinsa, ktorého minulú sobotu suspendoval na dobu neurčitú za neprofesionálne správanie a poškodenie tímu.

Dvadsaťdvaročný robustný pivot mal slovný konflikt s koučom Keithom Smartom počas polčasovej pauzy piatkového zápasu na palubovke Los Angeles Clippers, v ktorom hostia prehrali 85:97.

Spomenutá škriepka a jej konzekvencie by mohli urýchliť črtajúci sa odchod problematického hráča do iného klubu. Najväčšia hviezda Kings mala so 48-ročným koučom takú ostrú slovnú výmenu, že nadriadený mu prikázal zostať v šatni. Cousins nazbieral v I. polčase predmetného duelu 9 bodov a 5 doskokov.

"Cez prestávku som urobil chybu. Čo sa však udeje v šatni, zostáva v nej," povedal Cousins, ktorý má v sezóne 2012/2013 priemer 16,6 bodu a 9,5 doskoku na zápas. Hráčom Sacramenta je od júla 2010. Cousins v nedeľu počas dištancu nenastúpil na zápas s Portlandom.