14. marca 2010

Sagan si na Paríž - Nice neudržal 8. miesto

Slovenský cyklista Peter Sagan si neudržal v nedeľňajšej záverečnej etape cyklistických pretekov Paríž - Nice výborné 8. miesto a v celkovom poradí klesol na 17. priečku. Na ...

Peter Sagan

Foto: SITA NICE 14. marca (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan si neudržal v nedeľňajšej záverečnej etape cyklistických pretekov Paríž - Nice výborné 8. miesto a v celkovom poradí klesol na 17. priečku. Na víťazného Alberta Contadora stratil v celkovom súčte 3:21 min. Sagan sa však zaradil medzi najvýraznejšie osobnosti pretekov, vyhral dve etapy, raz bol druhý a raz tretí. Dvadsaťročný Žilinčan triumfoval v súťaži aktivity pred Alejandrom Valverdem a v súťaži mladých jazdcov bol štvrtý. Celkovo si na pretekoch Paríž - Nice vybojoval 19 bodov do svetového cyklistického rebríčka.

Záverečnú etapu v okolí Nice (119 km) s náročným stúpaním na Col d´Eze vyhral Francúz Amael Moinard, ktorý v záverečnom súboji zdolal krajana Thomasa Voecklera. Skupinu favoritov priviedol do cieľa Alejandro Valverde.
Contador v záverečnej etape ubránil svoj žltý dres a preteky vyhral druhýkrát v kariére. V nedeľu ho početnými nástupmi chceli o konečný primát pripraviť jeho krajania Alejandro Valverde a obhajca prvenstva Luis Leon Sanchez. Obaja napokon doplnili Contadora na pódiu.

Výsledky - cyklistické preteky Paríž - Nice:

7. etapa (Nice - Nice, 119 km): 1. Amaël Moinard (Fr.) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:52:09 h, 2. Thomas Voeckler (Fr.) Bbox Bouygues Telecom rovnaký čas, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Caisse d'Epargne, 4. Nicolas Roche (Ír.) AG2R La Mondiale, 5. Reine Taaramae (Est.) Cofidis, Le Credit en Ligne, 6. Joaquim Rodriguez (Šp.) Team Kaťuša, 7. Jens Voigt (Nem.) Team Saxo Bank, 8. Christopher Horner (USA) Team RadioShack, 9. Janež Brajkovič (Slovin.) Team RadioShack, 10 Alberto Contador (Šp.) Astana všetci +3 s, ... 35. Peter Sagan (SR) Liquigas - Doimo +2:48 min.

Konečné poradie: 1. Alberto Contador (Šp.) Astana 28:35:34, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Caisse d'Epargne +11 s, 3. Luis-Leon Sanchez (Šp.) Caisse d'Epargne +25, 4. Roman Kreuziger (ČR) Liquigas - Doimo +26, 5. Samuel Sanchez (Šp.) Euskaltel - Euskadi +30, 6. Jens Voigt (Nem.) Team Saxo Bank +35, 7. Joaquim Rodriguez (Šp.) Team Kaťuša +37, 8. Reine Taaramae (Est.) Cofidis, Le Credit en Ligne +1:07, 9. Jean-Christophe Peraud (Fr.) Omega Pharma - Lotto +1:16, 10. Jerome Coppel (Fr.) Saur - Sojasun +1:17, ... 17. Peter Sagan (SR) Liquigas - Doimo +3:21.

Súťaž aktivity: 1. Peter Sagan (SR) 112, 2. Alejandro Valverde (Šp.) 105, 3. Jens Voigt (Nem.) 104

Súťaž mladých jazdcov: 1. Roman Kreuziger (ČR) 28:36:01, 2. Reine Taaramae (Est.) +41, 3. Jerome Coppel (Fr.) +51, 4. Peter Sagan (SR) +2:55.