25. júla 2014

Sagan spadol v 19.etape TdF, víťazom Litovec Navardauskas

Policajt máva vlajkou počas 19. etapy 101. ročníka cyklistických pretekov Tour de France v Maubourguete 25. júla 2014. Foto: TASR/AP
Bergerac 25. júla (TASR) - Litovec Ramunas Navardauskas sa stal víťazom piatkovej 19. etapy 101. ročníka cyklistických pretekov Tour de France. Jazdec tímu Garmin-Sharp triumfoval po krátkom sólovom úniku v závere pretekov na 208,5 kilometrov dlhej trati z Maubourguet Pays du Val d'Adour do Bergeracu v čase 4:43:41 h. Druhé miesto so stratou siedmich sekúnd obsadil Nemec John Degenkolb (Giant-Shimano), tretí skončil Nór Alexander Kristoff (Kaťuša).

Žlté tričko pre vedúceho pretekára priebežného poradia si naďalej udržal Talian Vincenzo Nibali. Slovák Peter Sagan sa stal obeťou pádu na mokrej trati necelé tri kilometre pred záverom a do cieľa prišiel s výraznou stratou na Navardauskasa. V jedinej rýchlostnej prémii však jazdec tímu Cannondale skončil siedmy a bral ďalších deväť bodov do bodovacej súťaže o zelené tričko. Celkovo má na svojom konte 417 bodov a má na dosah prekonanie osobného rekordu spred dvoch rokov, keď na Tour 2012 vyhral bodovaciu súťaž s celkovým súčtom 421 bodov.