15. júna 2015

Sagan triumfoval v 3. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) triumfoval v tretej etape na 79. ročníku pretekov Okolo Švajčiarska. Na 174,5-kilometrovej trati Brunnen - Olivone odsunul na druhé miesto ...

Olivone 15. júna (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) triumfoval v tretej etape na 79. ročníku pretekov Okolo Švajčiarska. Na 117,3-kilometrovej trati Quinto - Olivone dosiahol čas 3:00:36 h a na podujatí si zaknihoval celkovo 10. víťazstvo. V aktuálnej sezóne má na konte päť triumfov. Na druhé miesto odsunul v pondelok Španiela Daniela Morena (Kaťuša), tretí bol Francúz Thibaut Pinot (FDJ).

O víťazovi rozhodol záverečný špurt do mierneho kopca, ktorý skvelým spôsobom ukoristil slovenský šampión. Sagan vyštartoval v pravý čas a navyše sa mohol spoliehať na dobrú prácu svojho tímového kolegu Rafala Majku. Tento rok na Okolo Švajčiarska vystúpil na pódiový stupienok po prvý raz. V úvodnej etape obsadil štvrté miesto, v nedeľu to bola desiata pozícia.

"Dnes bola náročná etapa, ešte do toho aj pršalo. Na začiatku sa išiel kopec a potom to už bola prevažne rovina. Skupina troch jazdcov mala dosť veľký náskok viac ako šesť minút, no záverečných 40 kilometrov sme s tímom začali ťahať vpredu, išlo sa dosť rýchlo. Rafal Majka nasadil rýchle tempo v kopci a do cieľa držal celý balík pohromade. Záver sa mi napokon podarilo vyhrať, z čoho sa teším a ďakujem tímu, bez neho by som to nezvládol. Som rád, že sme ukoristili prvé víťazstvo na týchto pretekoch," sprostredkoval pre TASR slová víťaza jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

Lídrom celkového poradia ostal Holanďan Thomas Dumoulin, ktorý o päť sekúnd vedie pred Morenom a Saganom.

V utorok je na programe štvrtá etapa Flims - Schwarzenbach, ktorá meria 193,2 km.

Výsledky - 3. etapa:
1. Peter SAGAN (SR/Tinkoff - Saxo) 3:00:36 h, 2. Daniel Moreno (Šp./Kaťuša), 3. Thibaut Pinot (Fr./FDJ), 4. Julian Arredondo (Kol./Trek), 5. Tom Dumoulin (Hol./Giant), 6. Geraint Thomas (V.Brit./Sky)

Priebežné poradie:
1. Tom Dumoulin (Hol./Giant) 6:43:12 h, 2. Daniel Moreno (Šp./Kaťuša) +5, 3. Peter SAGAN (SR/Tinkoff - Saxo), 4. Geraint Thomas (V.Brit./Sky) +7, 5. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) +12, 6. Jakob Fuglsang (Dán./Astana) +14