28. júla 2015

Sagan zdolal v exhibícii v Aalste Froomea

Slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom tričku pre najlepšieho špurtéra (vľavo) pózuje na pódiu s celkovým víťazom Britom Chrisom Froomeom (v strede) a Kolumbijčanom Nairom Quintanom (vpravo) na konci záverečnej 21. etapy ...

Slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom tričku pre najlepšieho špurtéra (vľavo) pózuje na pódiu s celkovým víťazom Britom Chrisom Froomeom (v strede) a Kolumbijčanom Nairom Quintanom (vpravo) na konci záverečnej 21. etapy prestížnych cyklistických pretekov Tour de France na trati zo Sevresu do Paríža, dlhej 109.5 km 26. júla 2015. Foto: TASR/AP

Aalst 28. júla (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v exhibičných pretekoch v belgickom meste Aalst, v ktorých zdolal víťaza uplynulého ročníka Tour de France Chrisa Froomea. Tretiu priečku obsadil belgický majster Preben Van Hecke.

Froome sa predstavil v žltom drese, Sagan jazdil v zelenom za víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour. Večerná exhibícia sa išla vo vysokom tempe, po niekoľkých pokusoch o úniky odskočili z vedúcej skupinky Froome a Sagan a v špurte dominoval slovenský jazdec stajne Tinkoff-Saxo. "Dúfam, že som zlomil smolu a týmto triumfom som odštartoval víťaznú sériu. Atmosféra tu bola úžasná. Je vždy zábava jazdiť v Aalste, fanúšikovia takmer prekonali atmosféru, ktorá bola na Elyzejských poliach," povedal Sagan pre miestne médiá.

"Nie je hanba prehrať so Saganom. Bol to veľmi pekný večer. Dúfam, že na budúci rok tu budem opäť stáť v žltom drese," povedal Froome, ktorý si na pódiu dal spolu s víťazom i tretím pohár tmavého piva.