24hod.sk    Šport    NHL

21. októbra 2005

Šatan našiel gólový recept

Celkovo šesť slovenských hokejistov sa predstavilo v štyroch zápasoch NHL, z nich sa bodovo presadilo päť.

Miroslav Šatan zabezpečil New Yorku Islanders v mestskom derby s Rangers 3:2 po samostatných nájazdoch. V ostro sledovanom súboji s NY Rangers, ktorý sa aj po predĺžení skončil nerozhodne 2:2, bol jediným úspešným exekútorom v nájazdových rozstreloch. „Iba som sledoval brankára, čo urobí. Snažil som sa sústrediť na jeho pohyb. Videl som, že zostal stáť, tak som vystrelil,“ opisoval rozhodujúci moment šťastný strelec, ktorý prvýkrát našiel recept na Lundqvista už v úvode tretej tretiny. Výborný výkon podal gólman Islanders Rick DiPietro, ktorý si pripísal 33 zákrokov a pochytal všetky nájazdy súpera vrátane strely hviezdneho Čecha Jaromíra Jágra. Premiéra sa vydarila Marianovi Gáboríkovi, ktorý sa na vysokom víťazstve Minnesoty so San Jose podieľal dvoma gólovými asistenciami. „Už 10 dní som bol na ľade, takže som sa cítil dobre. Hlavné je, že sme vyhrali,“ uviedol navrátilec do zostavy. Colorado na striedačke so slovenským brankárom Petrom Budajom vyhrávalo nad Los Angeles v polovici duelu ešte 4:1, no aj tak nezískalo ani bod. K senzačnému obratu naštartoval hostí Pavol Demitra, hviezda zápasu. Dubnický rodák v 29. minúte znížil na 2:4 a po ňom sa do streleckej listiny zapísal premiérovo ďalší slovenský kráľ Ľubomír Višňovský i „zlý muž“ Sean Avery a víťazný gól vsietil 59 sekúnd pred koncom Demitrov kolega z útoku Craig Conroy. Svoj sedemstý duel v profilige odohral center Avalanche Ian Laperriere, no ani jeho dva góly k bodom neviedli.  (SITA )

Výsledky NHL

NEW YORK RANGERS - NEW YORK ISLANDERS 2:3 po predĺžení a nájazdových rozstreloch (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1), góly: 41. Jágr, 56. Průcha  - 14. Jašin, 41. ŠATAN + rozhodujúci nájazd ŠATAN. ST. LOUIS - ANAHEIM 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), góly: 28. Bäckman, 44. McAmmond, 60. Weight  - 8. Ozolinš, 59. Selänne. MINNESOTA - SAN JOSE 6:1 (1:0, 0:1, 5:0), góly: 15. Mitchell (GÁBORÍK, Daigle), 43.a 49. Boogaard, 45. Chouinard, 54. White, 57. Kuba (White, GÁBORÍK) - 38. Dimitrakos. COLORADO - LOS ANGELES 4:5 (3:1, 1:3, 0:1), góly: 10.a 19. Laperriere, 16. Brunete, 47. Sakic (SVATOŠ, Wolski) - 15. a 29. DEMITRA, 36. VIŠ˛OVSKŻ, 40. Avery, 60. Conroy

Cibáka poslali na tribúnu

V nočnom zápase hokejovej NHL medzi Atlantou Thrashers a Tampou Bay chýbal na ľade Philips Areny slovenský útočník Lightning Martin Cibák. Tréner John Tortorella sa rozhodol, že ho pošle spolu s krídelníkom Chrisom Dingmanom sledovať duel iba z novinárskej tribúny. Na ich miesta vo štvrtom útoku povolal z farmy nováčikov Nicka Tarnaskyho a Rusa Jevgenija Arťuchina. Podľa denníka St. Petersburg Times si Cibák s Dingmanom odniesli za celé mužstvo menej vydarený štart úradujúceho víťaza Stanleyho pohára. Tampa z úvodných sedem zápasov sezóny vyhrala iba tri (v riadnom hracom čase dva) a získala spolu osem bodov. „Nehrali dobre. Nie celkom spĺňali moje príkazy. Mužstvo by si malo poradiť aj bez nich,“ povedal Tortorella, ktorý odmietol ďalej spresniť dôvody ich dočasného vyradenia zo zostavy. Obaja hráči trénovali v stredu v iných dresoch ako zvyšok mužstva.