29. júna 2015

Schmiedlová prehrala v prvom kole Wimbledonu s Vandewegheovou

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si upravuje cop počas zápasu 1. kola ženskej dvojhry proti Američanke Coco Vandewegheovej na grandslamovom turnaji vo Wimbledone 29. júna 2015. Foto: TASR/AP
Wimbledon 29. júna (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová ani na tretí pokus neprešla cez úvodné kolo dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenka trénera Milana Martinca prehrala na tráve All England Clubu s Američankou Coco Vandewegheovou za 70 minút v dvoch setoch 4:6, 2:6. Súperka ju počas celého zápasu nepustila ani k jedinému brejkbalu.

O osude prvého setu rozhodol hneď úvodný gem, v ktorom slovenská fedcupová reprezentantka stratila podanie. V druhom dejstve si Vandewegheová po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:1 a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Aj na druhom grandslame sezóny Roland Garros v Paríži stroskotala Schmiedlová hneď na prvej prekážke, keď podľahla Belgičanke Alison Van Uytvanckovej.