18. marca 2007

Semifinále extraligy - Trenčín - Košice

Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) - stav série 2:1

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Góly: 7. Melichárek (Pardavý), 9. Křetinský (A. Kollár, Fatyka), 10. Melichárek (Křetinský) - 12. Kmiť (Jendek, Dravecký), 14. Šterbák (Javín, Juraj Faith)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Baluška - M. Novák, Mihajlo, 6150 divákov

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban, Malinský - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - P. Barinka, Sivák, Baláž
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Dravecký, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - M. Lukáč, Pleva, Rudolf Huna

Od úvodných minút sa hralo vo vysokom tempe, mierne navrch však predsa len mali domáci hokejisti. Už v 6. min mali možnosť presilovej hry piatich proti trom, keď na trestnej lavici sedeli Gron s Kontšekom, ale neuspeli. Pri pokračujúcej výhode o jedného hráča však Pardavý našiel spoza bránky Melicháreka a po konzultácii hlavného arbitra s videorozhodcom viedla Dukla 1:0. Už o pár minút na to ponúkli hostia Trenčanom opäť početnú výhodu a Křetinský spomedzi kruhov zvýšil na 2:0. Čiastočný podiel viny na tomto góle mal aj brankár Lipovský, ktorý puk neudržal vo svojej lapačke. Nasledoval oddychový čas Košičanov, ale ani ten nezastavil nápor Dukly, a už 58 sekúnd po druhom zásahu zvýšil Melichárek na rozdiel troch gólov. V 12. min sa radovali v presilovej hre aj "oceliari", keď na konci peknej kombinácie bol Kmiť. O dve minúty Dravecký sám neuspel ale pri nasledujúcej presilovke o dvoch hráčov sa Košičania vrátili do zápasu. Po desiatich sekundách znížil od modrej Šterbák. Následne neuspel pri prieniku domáci Kollár a neujala sa ani dorážka Húževku. V druhej tretine pokračovali oba tímy vo vysokom tempe a zdalo sa, že viac myslia na útok ako na obranu. Najväčšia šanca Košičanov na vyrovnanie prišla v 32. min, ale pri akcii troch proti jednému sa Lipiansky pravdepodobne unáhlil a puk smeroval tesne vedľa bránky Hálu. V 52. min si hodil puk medzi košických obrancov Barinka, ale nemal už dostatok priestoru na zakončenie. Na opačnej strane sa ocitol v dobrej streleckej pozícii Kmiť ale neuspel. Najväčšia šanca hostí na vyrovnanie prišla v 55. min, keď hlavu trenčianskej obrane zamotali Lipiansky s Kontšekom, no Hála svojich podržal. Košice neuspeli pri hre bez brankára a cestu do siete si nenašiel ani puk po strelách Špilára a Faitha.

Hlasy:
Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Bolo to prekrásne stretnutie. Aj vďaka presilovým hrám nám vyšiel úvod. Bolo vidieť, že Košice majú skúsené mužstvo. Podarilo sa im vrátiť do zápasu. Druhá tretina bola oslavou útočného hokeja. Na oboch stranách bolo veľa šancí, no brankári svoje mužstvá podržali. V záverečnej dvadsaťminútovke sme sa snažili neotvoriť obranu a vyhnúť sa tak prečísleniam. Na našej strane bolo viac šancí a aj preto sme zvíťazili."

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Bol to úžasný hokej, rovnako ako dva zápasy predtým. O víťazovi sa rozhodlo v úvode stretnutia. Hráčov sme nabádali aby sa koncentrovali na úvodné minúty. Navyše sme sa dopustili faulov, čo Trenčín využil. Som rád, že sa nám podarilo vrátiť do zápasu."