19. marca 2007

Semifinále hokejovek extraligy Trenčín - Košice 4:3

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): Dukla Trenčín - HC Košice 4:3 (4:0, 0:1, 0:2) - stav série 3:1 Góly: 4. ...

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) -

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Dukla Trenčín - HC Košice 4:3 (4:0, 0:1, 0:2) - stav série 3:1

Góly: 4. Melichárek (Homer, Pardavý), 11. Pardavý (Kóňa, Melichárek), 13. Poljaček (V. Nemec, A. Kollár), 18. Pardavý (Kóňa, Homer) - 34. I. Droppa (Jendek, Dravecký), 44. Dravecký (I. Droppa, Jendek), 46. Lipiansky (Rudolf Huna, Juraj Faith)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Mášik, Horínek, 6150 divákov (vypredané)

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - P. Barinka, Húževka, Kútny - Sikorčin, Sivák, Baláž

Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Dravecký, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - M. Lukáč, Pleva, Rudolf Huna - od 36. min s Jenčíkom

V Trenčíne sa hral od úvodných minút opäť svižný hokej s množstvom útočných akcií na jednej aj druhej strane. Prvý gól, ktorý ale rozhodcovia neuznali pre údajné postavenie hráča v bránkovisku, padol už v 4. min. Hneď o pár sekúnd na to z nasledujúceho vhadzovania v strednom pásme otvoril skóre zápasu Melichárek, ktorý v presilovke využil chybu hosťujúcej obrany, obišiel aj gólmana Lipovského a v páde efektne zakončil do prázdnej bránky. Druhý presný zásah stretnutia padol v 11. min po opäť chybnej rozohrávke košického mužstva z hokejky Pardavého, ktorý si vykorčuľoval spoza bránky a puk zasunul medzi betón a pravú žrď Lipovského svätyne - 2:0. O necelé tri minúty už na 3:0 zvyšoval Poljaček a v 18. min bol rozdiel v skóre už štvorgólový, keď sa opäť presadil Pardavý, na ktorého zabudla obrana hosťujúceho mužstva a kanonier Trenčína nikým nekrytý trafil do horného rohu košickej bránky. Zdalo sa, že o osude stretnutia je prakticky rozhodnuté. Hostia si v druhej časti hry vypracovali niekoľko sľubných gólových príležitostí, domácich dostali pod tlak a v presilovke znižoval na 1:4 gólom od modrej Droppa. Na záver druhej tretiny v čase 38:52 min sa rozbilo na trenčianskom ľade plexisklo a tak sa zvyšok tretiny dohrával až po úprave ľadovej plochy. Tretiu časť hry začali lepšie východniari. Veľkú šancu spálil v jej úvode Kontšek, keď neuspel pre prázdnou bránkou Hálu. Trenčania si štvrtý semifinálový zápas poriadne skomplikovali, keď v rozpätí troch minút inkasovali dva góly. Na 2:4 znižoval najskôr v Dravecký a v 46. min už na rozdiel jediného gólu upravil Lipiansky. Dvadsaťšesť sekúnd pred koncom si tréner Šterbák vybral oddychový čas, skóre sa však už nezmenilo a Trenčania tak môžu o svojom postupe do finále rozhodnúť už v najbližšom zápase na ľade Košíc.