01. apríla 2010

Semifinále play off extraligy žien v basketbale

V oboch štvrtkových tretích zápasoch semifinále play-off extraligy basketbalistiek sa presadili favorizované domáce tímy a zhodne sa v sériách hraných na 3 triumfy ujali ...

dobri anjeli kosice Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - V oboch štvrtkových tretích zápasoch semifinále play-off extraligy basketbalistiek sa presadili favorizované domáce tímy a zhodne sa v sériách hraných na 3 triumfy ujali vedenia 2:1. Úradujúce majstrovské družstvo Dobrí anjeli Košice o 16 bodov (74:58) odčinilo senzačné "zakopnutie" z Popradu, Ružomberok si poradil s Popradom 77:67. Štvrté zápasy sú na programe v nedeľu na palubovkách tímov, ktoré budú odvracať "mečbaly".

Súhrn výsledkov štvrtkových tretích stretnutí semifinále play off extraligy žien v basketbale (hrá sa na 3 víťazstvá):

Dobrí anjeli Košice - ŽBK Whirlpool Poprad 74:58 (20:18, 24:7, 17:22, 13:11) - stav série: 2:1
Najviac bodov: Michulková 15, Kováčová a Lawlessová po 11, Číkošová 10 - Brezániová 14, Kmeťová a Brackettová po 13, Lalovičová 9
TH: 19/16 - 20/13 , fauly: 22 - 18, trojky: 4 - 1, rozhodovali: Zubák, Pipíška a Szibilla, 450 divákov
O osude zápasu sa rozhodlo v druhej štvrtine, ktorú perfektne zvládlo domáce družstvo najmä zásluhou lepšej kombinačnej hry a triumfovalo v nej jasne 24:7. V 17. min viedli Košičanky už 35:23 a do polčasu zvýšili svoj náskok na 19 bodov. Po zmene strán sa pomer síl na palubovke síce vyrovnal, ale favoritky, ktoré predtým nečakane zaváhali v Poprade, si už bez výraznejších ťažkostí pripísali druhé víťazstvo v tejto sérii.

MBK Ružomberok - BK PU Bemaco Prešov 77:67 (22:22, 19:16, 22:13, 14:16) - stav série 2:1
Najviac bodov: Šimkuľáková 18, Derevjaniková 17, Kerrová 14 - Karavajevová a Risperová po 15, Wirthová 12
TH: 15/12 - 19/12, fauly: 37 - 22, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Lukáč, Hlinka a Turčina, 650 divákov
Hostky z Prešova viedli v 8. min 20:12, ale na prelome prvej a druhej štvrtiny prišiel nápor Ružomberka, ktorý napokon odskočil na 27:22. V 17. min ešte svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 31:31, od tohto momentu napokon až do konca boli vo vedení už len domáce Liptáčky. V dramatickej poslednej časti hry východniarky zásluhou obrovského úsilia znížili na rozdiel šiestich bodov (62:68 z ich pohľadu), záver však opäť patril vicemajsterkám.