24hod.sk    Šport    Hokej

17. októbra 2005

Séria Nitry pokračujevv

Nitra sa od úvodu snažila na Slovane o útočný hokej.

Skóre otvorili domáci, keď sa pri presilovke presadil najproduktívnejší hráč Hujsa. Hosťom vyšla druhá polovica prvej tretiny, keď tromi strelami otočili skóre. Nitra neprehrala už 14 zápasov v rade, Slovan má z posledných dvoch súbojov skóre 2:9.
Druhý tím extraligovej tabuľky Poprad pôsobil od úvodných minút odovzdaným dojmom. Trenčania hrali aktívne a zatlačili svojho súpera pred brankára Kožucha. Víťazstvo 4:1 je presným odrazom diania na popradskom ľade.
Martin hral lepšie ako v minulých zápasoch. Domáci pôsobili živšie ako hostia z Liptovského Mikuláša. V 50. min strelil svoj premiérový gól v martinskom drese T. Jaško. Potom už zápas pripomínal exhibíciu Martina.
Skaličania vykorčuľovali do zápasu s odhodlaním a ich úsilie napokon vyústilo do druhého víťazstva v sezóne, keď porazili Košice 3:1.
Zvolenčanom po cennom predchádzajúcom víťazstve v Poprade vykypela v úvode šťastena z hrnca. V prvej tretine sa pred skromnou návštevou počas piatich minút položili na takmer lopatky a trikrát vyťahovali puk z bránky, čo sa im už dlho nestalo.
(TASR, Bratislava)

Belasým nepomáhali ani presilovky

Nitrianski hokejisti potvrdili aj v Bratislave, že na čele extraligovej tabuľky nie sú náhodou. Aj napriek úvodnému inkasovanému gólu ovládli už prvú tretinu a svoju dominanciu potvrdzovali v celom zápase. A to ešte trénerovi Stavjaňovi chýbal útočník Miroslav Kováčik: ,,V zápase s Trenčínom som si zlomil prst. Chcel som hrať, ale nešlo to,’’ povedal bývalý hráč Zlína.
Domáci hokejisti doplatili na množstvo nevyužitých presiloviek. Nitra hrala v oslabení veľmi aktívne a aj so štyrmi hráčmi ohrozovala Rybára. Mužstvo trénera Stavjaňu predvádzalo účelný hokej a úspešne kazilo rozohrávku belasých už v ich obrannom pásme.
Rozhodujúci moment prišiel v úvode poslednej časti hry, keď hostia pridali štvrtý gól. Slovan už nedokázal zápas ani zdramatizovať, preto stratil domácu neporaziteľnosť. Naopak, Nitra ťahá šnúru štrnástich zápasov bez prehry.

(3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Kóňa, 12. Homer, 17. Zlocha, 25. Poljaček - 40. Žemlička. Pred 5 500 divákmi rozhodovali: J. Konc - J. Višňovský, Valach, vylúčení: 5:4, navyše: Javín (Poprad) 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
Trenčín: Hála - Ďurčo, Juraj Liška, Homer, Gabriš, Mikuš, Urban, Kuchyňa, Mocek - Melichárek, Kóňa, Sivák - Lelkeš, Húževka, Zlocha - Sikorčin, Poljaček, V. Nemec - Hanták, Záborský, Kútny.
Poprad: Kožuch (17. Hurajt) - Valečko, Javín, Fabián, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, M. Turan, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Zavacký, Piatak, Žemlička - Marcel Haščák.

Skalica 3:1 KOŠICE
(0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 23. Zajac, 43. Mikúš, 60. Jarolín - 24. Hvila. Pred 2 500 divákmi rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Horínek, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.
Skalica: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, Flamík, Benák, Komárek, Zajac - Mikúš, Vala, Liščák - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - Grill, R. Sýkora, Jozef Liška.
Košice: J. Laco - Kledrowetz, P. Frühauf, Horáček, Bombic, M. Varga, Podhradský - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Vostřák, Kryzel, Hvila - Lažo, Ľ. Sabol, M. Lukáč.

Slovan 1:4 Nitra
(1:3, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Hujsa - 10. Chrenko, 13. B. Majeský, 16. T. Chrenko, 47. Mihálik. Pred 5 971 divákmi rozhodovali: Marušin - Bulko, Mullner, vylúčení: 4:8, navyše: Jendek 10 min za nešp. správanie, Pašek (obaja Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.
Slovan: Rybár - Pavlas, Jendek, Buzek, Ďurák, K. Sloboda, R. Sloboda - Kucharczyk, Hujsa, Junas - Kaděra, Jánoš, Němčický - Kováč, Dornič, Pašek - Macho.
Nitra: Fikrt - Petrina, B. Majeský, D. Milo, Hruška, Švarný, V. Vlk - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - Kolník, A. Kollár, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, J. Mihálik, G. Saliji.

Martin 4:0 l. Mikuláš
(1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Važan, 27. Kolba, 43. T. Višňovský, 56. T. Jaško. Pred 1 600 divákmi rozhodovali: Mihálik - Galamboš, Mášik, vylúčení: 7:3, navyše: Stančok 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Martin: Rovnianek - Cebák, Hančák, Stolárik, Stančok, Kolba, Šimka - Török, Bulík, Koložváry - Pokrivčák, Holečko, Važan - T. Jaško, Kuric, T. Višňovský.
L. Mikuláš: Krivomazov - Šterbák, M. Školiak, Devečka, Fatyka, Tomaška, Kadlubiak, Rúfus - Kopecký, B. Pohánka, Šebo - Michel Miklík, Marek Hovorka, Tarageľ - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Bohucký, Polák, Krátky.

Zvolen 4:3 žilina
(0:3, 0:0, 4:0)

Góly: 41. Cibula, 49. Weissmann, 49. Šechný, 58. Paciga - 4. Kontšek, 7. Jabrocký, 9. Král. Pred 1 623 divákmi, rozhodovali: P. Jonák - Gašparík, Krpelec, vylúčení: 6:4, navyše: Škuta 10 min za nešportové správanie, Plavucha 5+DKZ trest v hre, Dlouhý 5+DKZ za nepezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Zvolen: Šimonovič - Štork, Babka, Velebný, Klepáč, Škuta, Ščibran - Weissmann, F. Turek, Plavucha - Paciga, Cibuľa, J. Čierny - Igor Majeský, Šechný, Škvaridlo - L. Jurík, Gašpar.
Žilina: Lipovský - Sedláček, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Škorvánek, Dlouhý, Senko - Verčík, Beran, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Král, M. Hreus, S. Gron - Opatovský, Rehák, Melicherčík.

Hlasy trénerov

Josef Augusta, Slovan: ,,Dnes sme boli o krok pomalší ako súper. Nitra zopakovala výkon z domáceho súboja proti nám. Prvý gól nás akoby upokojil, mysleli sme, že to bude jednoduché. Robili sme však chyby, ktoré rozhodli.‘‘

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: ,,Podali sme sebavedomý, taktický dobrý výkon podložený aj hokejovou kvalitou. Myslím, že sme boli lepším tímom, hrali kombinačnejší hokej. Slovan sme do ničoho nepustili.‘‘

Milan Klement, asistent trénera Skalice: ,,Prvýkrát v sezóne sma začali na tri päťky. Dali sme tri góly, čo sa nám už dlho nestalo. Košice sú ťažký súper, o to viac sme spokojnejší, že sme práve dnes získali tri body.‘‘

Miroslav Marcinko, asistent trénera Košíc: ,,Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať, ale hokej sa hrá na góy. Dve tretiny boli vyrovnané, obe mužstvá mali šance.‘‘

Milan Jančuška, Martin: ,,Som rád, že sme konečne potešili našich fanúšikov, strelili viac gólov a zdolali dobrého súpera. Verím, že toto víťazstvo nás povzbudí a dúfam, že tento výkon zopakujeme aj v ďalšom zápase doma proti Slovanu.‘‘

Jerguš Bača, asistent trénera L. Mikuláša: ,,Škoda, že sme nenadviazali na náš piatkový výkon so Slovanom a uľahčili Martinu streleckou nemohúcnosťou naplno zabodovať. Mali sme aj smolu, lebo sme nastrelili dvakrát žŕdku.‘‘

Milan Hovorka, Trenčín: ,,Rozhodla prvá tretina, v ktorej sme boli efektívni. Boli sme pohyblivejším mužstvom a kontrolovali sme vývoj stretnutia. Máme asi osem zranených hráčov a príležitosť tak museli dostať aj ďalší mladí. Som rád, že sa chopili šance.‘‘

Ladislav Svozil, Poprad: ,,Prespali sme prvú tretinu. Za stavu 0:3 sa už nedalo príliš veľa vymýšľať, Trenčín nie je také zlé mužstvo, aby stratilo takéto vedenie. Boli sme horší vo všetkých herných činnostiach.‘‘

Peter Mikula, Zvolen:  „Som veľmi spokojný, absolutórium chcem vyjadriť smerom k skupine divákov, čo sa na nás pozerali. V zápase bolo dosť nervozity, v hokeji však musí byť spravodlivosť, ktorú si vyžadujú hráči rôzne. Plavuchovo počínanie a vylúčenie do konca zápasu nebudem komentovať."

Ján Šterbák, Žilina: „Tretiu tretinu ťažko komentovať. Je to nevysvetliteľné, nepochopiteľné, neseriózne, a to som už dlho pri hokeji.  S hráčmi si všetky chyby vysvetlím osobne."