Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2016

SHMÚ varuje: V okresoch Michalovce a Veľký Krtíš môže prísť povodeňV okresoch Michalovce a Veľký Krtíš môže prísť povodeň. Varuje pred ňou Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu prvého stupňa.Zdieľať
Výstraha SHMÚ Foto: SHMÚ
Bratislava 13. februára (TASR) - V okresoch Michalovce a Veľký Krtíš môže prísť povodeň. Varuje pred ňou Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu prvého stupňa.


"Zrážky sa vyskytli takmer na celom území vo forme dažďa, dažďa so snehom alebo snehu. Na Latorici, dolnom Laborci a Bodrogu je vzostup, na strednom Ipli výrazný vzostup z dotekania, na ostatných tokoch je ustálenosť, pokles až výrazný pokles vodných hladín," opisuje situáciu na svojom webe SHMÚ.

Hydrometeorológovia očakávajú na Latorici, Bodrogu, dolnom Ipli a na dolnom Váhu ešte vzostupy z dotekania, na ostatných tokoch ustálenosť až pokles vodných hladín.

Ipeľ a Latorica v staniciach Slovenské Ďarmoty a Veľké Kapušany už dosiahli hladinu odpovedajúcu prvému stupňu povodňovej aktivity (PA). Prekročenie hladiny však neznamená, že tam bol stupeň PA vyhlásený.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chorobnosť na respiračné ochorenia v Košickom kraji stúpla o 14 %
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy v piatok prudko vzrástli, americká WTI vyskočila o vyše 12 %

SHMÚ varuje: V okresoch Michalovce a Veľký Krtíš môže prísť povodeň - diskusné fórum čitateľov