Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. novembra 2009

Silné zemetrasenie v Indonézii si vyžiadalo mŕtvych a zranenýchSilné zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo indonézsky ostrov Sumbawa, po sebe zanechalo najmenej dvoch mŕtvych a desiatky zranených. Informovali o tom tamojšie oficiálne zdroje a štátna tlačová ...Zdieľať
JAKARTA 9. novembra (WEBNOVINY) - Silné zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo indonézsky ostrov Sumbawa, po sebe zanechalo najmenej dvoch mŕtvych a desiatky zranených. Informovali o tom tamojšie oficiálne zdroje a štátna tlačová agentúra Antara. Dve osoby podľa nej zahynuli pod troskami zrútených budov. Vedúci krízového centra indonézskeho ministerstva zdravotníctva Rustam Pakaya informoval tlač o 38 zranených, ktorých previezli do nemocníc. Dodal, že situácia v postihnutej oblasti je pod kontrolou.


Podľa amerického Úradu pre geologický prieskum (USGS), ktorý sleduje zemetrasenia na celom svete, zasiahli východnú časť ostrova Sumbawa otrasy s magnitúdom 6,7. Zemetrasenie zaznamenali o 3:41 miestneho času (nedeľa 20:41 SEČ) v približne 18-kilometrovej hĺbke, 15 kilometrov severozápadne od mesta Raba a 1335 kilometrov východne od Jakarty. Podľa Pakayu obyvatelia ostrovného mesta Bima pocítili silné otrasy a hlásili škody na budovách.

Indonézske ostrovy ležia na takzvanom Ohnivom kruhu, ktorý obklopuje celý Tichý oceán. Pásmo styku tektonických dosiek je miestom častých zemetrasení, v mnohých prípadoch s tragickými následkami.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident al-Bašír nepríde na summit v Istanbule
<< predchádzajúci článok
Streľba na základni mohla byť teroristickým útokom, tvrdí senátor

Silné zemetrasenie v Indonézii si vyžiadalo mŕtvych a zranených - diskusné fórum čitateľov