Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. októbra 2011

Skupina Duran Duran vystúpi v BratislaveBritská hudobná formácia Duran Duran, ktorá patrila k najväčším popovým hviezdam 80. rokov, sa na budúci rok vráti do Bratislavy. Skupina združená okolo speváka Simona Le Bona sa ...Zdieľať
duran BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Britská hudobná formácia Duran Duran, ktorá patrila k najväčším popovým hviezdam 80. rokov, sa na budúci rok vráti do Bratislavy.


Skupina združená okolo speváka Simona Le Bona sa ukáže v stredu 1. februára v Inchebe. Vstupenky na ich koncert, na ktorom predstavia aj ostatný štúdiový album All You Need Is Now (2010) produkovaný renomovaným Markom Ronsonom, sa začnú predávať 2. novembra.

Pár dní pred bratislavským koncertom vystúpia Duran Duran aj vo Viedni. Lístky na státie na ich predstavenie v Gasometri, ktoré je naplánované na pondelok 23. januára, sa v sieti Eventim predávajú za 43,50 eura.


Duran Duran zažili najväčšiu slávu v prvej polovici osemdesiatych rokov

Kapela Duran Duran sa sformovala v Birminghame v roku 1978. Štrnásť jej singlov sa dostalo do prvej desiatky britského singlového rebríčka a jedenásť do top 10 amerického rebríčka Billboard Hot 100. Medzi ich najväčšie hity patria skladby ako Hungry Like the Wolf, Save a Prayer, Rio, Is There Something I Should Know?, Union of the Snake, The Reflex, The Wild Boys, A View to a Kill, Notorious, Ordinary World, Come Undone, (Reach Up for the) Sunrise či What Happens Tomorrow. Videoklip k hitu Hungry Like The Wolf je podľa čitateľov magazínu Billboard siedmym najlepším v histórii.

Duran Duran zažili najväčšiu slávu v prvej polovici osemdesiatych rokov minulého storočia a to zásluhou prvých troch albumov Duran Duran (1981), Rio (1982) a Seven and the Ragged Tiger (1983). Dovedna majú na konte už 13 štúdiových albumov, z ktorých predali po celom svete viac ako 80 miliónov kópií. Na svojom konte majú dve ocenenia Grammy, pričom obe získali v roku 1983. V septembri získali cenu magazínu GQ za celoživotný prínos a už dávnejšie majú svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. V súčasnosti skupinu tvoria Simon Le Bon (spev), Nick Rhodes (klávesy), John Taylor (basgitara) a Roger Taylor (bicie nástroje).


Duran Duran - Hungry Like a Wolf (Live at Coachella 2011)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polnišová, Banášová a Kučerová pokrstili knihu rozhovorov
<< predchádzajúci článok
Literárna ochutnávka: Veľká ryba – príbeh mýtických rozmerov