26. júla 2014

Skvelý P. Velits finišoval v časovke na Tour de France na 16. mieste

Na snímke slovenský cyklista Peter Velits

Na snímke slovenský cyklista Peter Velits Foto: TASR/Michal Svítok
Périgueux 26. júla (TASR) - Nemec Tony Martin suverénnym spôsobom vyhral sobotňajšiu predposlednú 20. etapu cyklistických pretekov Tour de France, ktorou bola časovka na 54 km z Bergeracu do Périgueux. Favorizovaný jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step triumfoval časom 1:06:21 min a výrazným náskokom 99 sekúnd pred Holanďanom Tomom Dumoulinom, tretí skončil Čech Jan Bárta (+1:47).

Z dvojice slovenských reprezentantov podľa očakávania skončil vyššie Peter Velits z BMC Racing, ktorý sa so stratou 3:24 min zmestil do elitnej dvadsiatky a obsadil 16. priečku. Líder bodovacej súťaže na Tour Peter Sagan zo stajne Cannondale skončil na 68. mieste (+6:31).

Žlté tričko pre vedúceho pretekára priebežného poradia naďalej patrí Talianovi Vincenzovi Nibalimu, ktorý v časovke obsadil štvrté miesto. Náskok na čele hodnotenia pred záverečnou etapou do Paríža zvýšil už na takmer osem minút. Na druhé miesto po časovke poskočil Jean-Christophe Peraud pred krajana Thibauta Pinota.

"Som spokojný s dnešným výkonom. Očakával som, že budem mať 'ťažšie' nohy, ale od začiatku som sa cítil v pohode. Dobre som si po horských etapách oddýchol, nemal som na trati žiadnu krízu a zvládol som to podľa predstáv," povedal v cieli do kamier Eurosportu Martin. Pre trojnásobného majstra sveta to bol druhý etapový triumf na tohtoročnej Tour, štvrtý celkovo.