Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

24. novembra 2009

SkyToll uskutočnil 48-hodinový test mýtneho systémuSpoločnosť SkyToll, a.s. vykonala dvojdňový test funkčnosti systému elektronického výberu mýta pred jeho zavedením 1. januára 2010. Podľa riaditeľa zákazníckych služieb SkyToll-u Miroslava ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť SkyToll, a.s. vykonala dvojdňový test funkčnosti systému elektronického výberu mýta pred jeho zavedením 1. januára 2010. Podľa riaditeľa zákazníckych služieb SkyToll-u Miroslava Mikulčíka išlo o prvý komplexný test, počnúc registráciou, vydaním palubnej jednotky a aktiváciou. Test prebiehal v súčinnosti s Národnou diaľničnou spoločnosťou, tá test vyhodnotila a súhlasila s pokračovaním ďalšieho 28-dňového testu, ktorý už začal. Mikulčík o tom informoval v utorok po skončení prvej z troch odborných konferencií o elektronickom mýtnom systéme v Bratislave, ďalšie dve organizuje SkyToll v stredu v Žiline a vo štvrtok v Košiciach. Konferencie sú určené pre zástupcov spoločností podnikajúcich v nákladnej automobilovej doprave a autobusovej doprave.


"Zajtra začíname s plnou registráciou na našich kontaktných miestach. Snažíme sa čo najskôr, pretože sa blížia sviatky, dopravcovia budú mať dovolenky, takže čo sa bude dať, skúsime zaregistrovať ešte do konca roku," uviedol ďalej Mikulčík. Mýtny systém je podľa neho otestovaný, pokiaľ ide o registráciu, vydávanie palubných jednotiek, aktiváciu, sledovanie jazdných úsekov, backoffice služieb. Prípadné problémy majú byť odstránené počas 28-dňového skúšobného testu mýtneho systému, aby mohol byť pripravený na plnú prevádzku od začiatku budúceho roka. SkyToll robí všetko, aby problémy neboli, dodal Mikulčík.

SkyToll založili členovia úspešného konzorcia SanToll - Ibertax. Koncesná zmluva o vybudovaní a prevádzke mýtneho systému bola uzatvorená medzi Národnou diaľničnou spoločnosťou a SkyToll-om 13. januára tohto roku na obdobie 14 rokov s možnosťou jej predĺženia o ďalších päť rokov. Uvedené konzorcium predložilo najvyššiu cenovú ponuku na vybudovanie a prevádzkovanie mýtneho systému, a to 716,04 mil. eur bez dane. Ostatní traja uchádzači boli z tendra vyradení. Mýto sa bude platiť na cestných komunikáciách v celkovej dĺžke 2 032 kilometrov.

Mýtny systém bude mať šesť diaľničných mýtnych brán na kontrolu výberu mýta a zabezpečenie nastavených parametrov, ako aj 40 kontrolných zariadení na paralelných cestách prvej triedy a 25 špeciálne vybavených vozidiel polície. Technológiu pre mýto dodáva nórska firma Q-Free, palubné jednotky Siemens a systémovú integráciu Tempest. SkyToll bude spolupracovať aj so spoločnosťou T-Mobile a ďalšími partnermi v oblasti prevádzky. Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia bude v slovenskom mýtnom systéme prevádzkovať 8 kontaktných miest vo všetkých krajských mestách a 13 distribučných miest na hraničných priechodoch. Združenie získalo túto zákazku na tri roky do konca roka 2012 od spoločnosti SkyToll.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Kiss odohrá koncert v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Toyota získala 14 tis. objednávok na nový hybridný model