08. mája 2012

Slováci prehrali s Nemcami v kvalifikácií na olympiádu

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase na kvalifikačnom turnaji v bulharskej Sofii o postup na olympijské hry do Londýna s Nemeckom hladko 0:3 (-19, -22, -20). Ďalší zápas ich ...

volejbal SOFIA 8. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase na kvalifikačnom turnaji v bulharskej Sofii o postup na olympijské hry do Londýna s Nemeckom hladko 0:3 (-19, -22, -20). Ďalší zápas ich čaká vo štvrtok, keď nastúpia proti Fínsku.

Slováci viedli v úvode 3:2, ale potom urobili v útoku tri chyby po sebe navyše po dobrom príjme zrazu to bolo 7:3 pre Nemcov. Tí sa chytili a postupne svoj náskok zvyšovali. Nepomáhali ani striedania, v polovici setu to už bolo hrozivých 15:8 pre Nemecko.

Slovenským volejbalistom sa ešte podarilo vykresať iskierku nádeje, keď po dobre zahranom útoku Lukáša Diviša znížili na 16:20 zo svojho pohľadu, ale to bolo v prvom sete z ich strany prakticky všetko. Nemcom perfektne pracovala obrana, Slováci mali iba 39-percentnú úspešnosť útoku. Konečný výsledok 25:19 v prospech Nemecka bol reálnym odrazom diania na ihrisku.

Aj v druhom dejstve držali taktovku pevne v rukách nemeckí volejbalisti. Veľmi rýchlo sa im podarilo odskočiť na rozdiel troch-štyroch bodov a ten si rozumnou hrou udržiavali. V závere sa síce zverenci trénera Štefana Chrtianskeho dostali na rozdiel dvoch lôpt (22:20), ale súper si už ponúkanú šancu nenechal vziať a po výsledku 25:22 viedol už 2:0.

Tretí set bol vyrovnaný iba do stavu 5:5. Potom Nemci ušli na 8:5 a keď po dvoch bodoch priamo po servise Tischera ich náskok narástol na 17:11, bolo prakticky o víťazovi zápasu rozhodnuté. Tretí set prehrali Slováci 20:25 a celý duel hladko 0:3.

Výsledok:
Nemecko - Slovensko 3:0 (19, 22, 20)
80 min, rozhodovali: Yener (Tur.) a Dudek (Poľ.), 1000 divákov

Zostavy
Slovensko: Skladaný, Bencz, Kohút, Kmeť, Ogurčák, Lukáš Diviš st., libero Hupka (Masný, Michalovič, Piovarči, Štefan Chrtiansky ml.)
Nemecko: Tischer, Grozer, Popp, Kaliberda, Böhme, Günthör, libero M. Steuerwald (Schwarz, Schöps, Kampa).