24hod.sk

21. mája 2006

Slováci v Rige na 8. mieste

Novými majstrami sveta v hokeji sa v lotyšskej Rige stali Švédi, ktorí po finálovom výsledku 4:0 zosadili z trónu Čechov. Bronz si vybojovali Fíni, Kanada je štvrtá. Piati sú Rusi, ktorí v riadnom hracom ...

RIGA 21. mája (WN/SITA) - Novými majstrami sveta v hokeji sa v lotyšskej Rige stali Švédi, ktorí po finálovom výsledku 4:0 zosadili z trónu Čechov. Bronz si vybojovali Fíni, Kanada je štvrtá. Piati sú Rusi, ktorí v riadnom hracom čase neprehrali ani raz a historické 6. miesto si vybojovali Bielorusi. Slovensko obsadilo na 70. MS po štvrťfinálovom vypadnutí s Kanadou konečnú 8. priečku, keďže spomedzi zdolaných štvrťfinalistov malo na konte najmenej bodov. S elitnou kategóriou sa minimálne na rok lúčia hokejisti Kazachstanu a Švédska. O rok v Moskve a Petrohrade ich nahradia Nemci, ktorí budú v základnej skupine aj súpermi Slovákov, a Rakúšania.

Z doterajšieho prehľadu umiestnení slovenského tímu v elitnej kategórii MS v hokeji vyplýva, že najlepšiu osmičku uzatvárajú Slováci vôbec po prvý raz. V porovnaní s vlaňajším šampionátom v Rakúsku si slovenskí reprezentanti zhoršili svoje umiestnenie o tri priečky.

Konečné poradie 70. MS v hokeji v lotyšskej Rige:
1. Švédsko, 2. Česko, 3. Fínsko, 4. Kanada, 5. Rusko, 6. Bielorusko, 7. USA, 8. Slovensko, 9. Švajčiarsko, 10. Lotyšsko, 11. Nórsko, 12. Ukrajina, 13. Dánsko, 14. Taliansko, *15. Kazachstan, *16. Slovinsko
(*Kazachstan a Slovinsko opúšťajú elitnú kategóriu MS, v budúcom roku ich v Rusku nahradia Nemci a Rakúšania)

FOTO : SITA/AP