15. apríla 2014

Slovan je prvým finalistom SP, v odvete suverénne zdolal Senicu 3:0

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana, vpravo strelec gólu Juraj Halenár v odvetnom zápase semifinále Slovnaft Cupu vo futbale medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 15. apríla (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú vo finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2013/2014. Obhajca trofeje vyhral v utorňajšej odvete na Pasienkoch nad FK Senica 3:0 a po triumfe 3:1 v prvom zápase tak spečatil hladký postup.

Úradujúci majster sa v boji o cennú trofej stretne s úspešnejším z druhého semifinále medzi MFK Košice a MFK Ružomberok (16.30 h, prvý zápas 0:0). Finále Slovnaft Cupu sa uskutoční 1. mája na štadióne v Myjave, pričom víťaz sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015. Futbalisti Slovana Bratislava vlani vo finále zdolali MŠK Žilina 2:0.

Tribúny zaplnené prevažne školákmi v rámci akcie "Poď na futbal" videli gól už po necelých štyroch minútach. Do odrazenej lopty sa oprel za hranicou šestnástky Halenár a presnou prízemnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre - 1:0. Vzápätí po rohovom kope hlavičkoval nebezpečne Bagi a Slovan aj bez Vitteka dokazoval, kto je na ihrisku pánom. Hostia sa dostávali do zakončenia sporadicky a ich nádej na postupový "zázrak" mohol v 13. minúte úplne umlčať Mészáros po kolmici od Halenára, v poslednej chvíli ale zachránil situáciu Pavlík. Senica dala o sebe vedieť výraznejšie až po polhodine hry - Kosorin sa "slalomovo" dostal do veľkej šance, Perniš ale jeho strelu vytesnil na roh. O chvíľu na druhej strane tutovkou z bezprostrednej blízkosti pohŕdol Peltier, Halenár trafil v 36. minúte iba konštrukciu bránky a tak až minútu pred prestávkou Gorosito využil zmätky v obrane súpera gólom na 2:0.

Postupové karty tak boli jasne rozdané, kouč hostí preto už do druhého polčasu neposlal Pirosku i Kalabišku a Peltiera v domácom drese nahradil Matejka. Práve novic na trávniku Ferenčík okamžite vyskúšal pozornosť domáceho gólmana Perniša, na druhej strane v 50. minúte Vrablec hlavou takmer pridal tretí gól. "Belasí" v upršanom počasí s prehľadom kontrolovali svoj náskok, príležitosti navýšiť ho mali Milinkovič, Grendel i striedajúci Matejka. Podarilo sa to ale až štvrťhodinu pred koncom Milinkovičovi, ktorý presne zakončil pohľadnú akciu Slovana. Ten vyšiel zo semifinálového dvojzápasu ako jasný víťaz, ideálnu šancu aspoň na čestný senický úspech v odvete zahodil štyri minúty pred koncom sám pred brankárom Ferenčík.

Odveta semifinále SP - Slovnaft Cupu:

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 3:0 (2:0)

Góly: 4. Halenár, 44. Gorosito, 75. Milinkovič. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Vrablec, Milinkovič, Bagi - Cristovam, Opiela, 3565 divákov.

/prvý zápas 3:1, do finále postúpil Slovan/
zostavy a striedania:

ŠK Slovan Bratislava: Perniš - Bagayoko, Gorosito (59. Hudák), Niňaj, Vrablec – Bagi, Grendel, Milinkovič – Halenár (73. Gašparovič) - Mészáros, Peltier (46. Matejka)

FK Senica: Šulla – Cristovam (66. Jirásek), Pavlík, Slinkin, Mazáň - Ventúra - Hiago, Piroska (46. Sosa), Opiela, Kalabiška (46. Ferenčík) - Kosorin