Slovan ľahko otočil skóre

výsledky 4. kola

ZVOLEN 1:0 trenčín
(0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 41. Weissmann. Rozhodcovia: Marušin - Bednár, Grečko, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 41. bez Lalku, Gašpara, Fiľa, Hilšera (všetci Zvolen), 1 684 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Klepáč, Štork, Babka, Škuta, Kubaliak, Velebný, Lálka - T. Jaško, Šechný, Cibuľa - Plavucha, Turek, Weissmann - Škvaridlo, Gašpar, Igor Majeský - Fiľo, Hilšer, L. Jurík.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Sekeráš, Hriňa, Liška, Mocek, Gabriš - Melichárek, Húževka, Sivák - Hanzal, Lezo, Poljaček - T. Višňovský, Ivan, Zlocha - Nemec, Kóňa, Micka.

L. Mikuláš 6:3 ŽILINA
(2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 6. M. Droppa, 9. Michel Miklík, 24. Kopecký, 28. Bohucký, 46. Kopecký, 58. Devečka - 16. Nádašdi, 22. Hreus, 48. V. Král. Rozhodcovia: Lauff - Halecký, Korba, vylúčení: 3:4 na 2 min (navyše: Krajči 10 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3 149 divákov.
L. MIKULÁŠ: Krivomazov - M. Droppa, Fatyka, P. Lištiak, Kadlubiak, Devečka, Tomaška, M. Šterbák, Rúfus - Kopecký, Pleva, Krátky - Michel Miklík, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Bohucký, Marek Hovorka, Bartík.
ŽILINA: Lipovský - Ficenc, Dlouhý, I. Droppa, Škorvánek, Kusovský, Nádašdi, Senko, Sedláček - Opatovský, Beran, Kontšek - Jabrocký, M. Hreus, Krajči - M. Gálik, S. Gron, Verčík - Oravec, Rehák, V. Král.

MARTIN 2:5 Poprad
(0:3, 0:2, 2:0)

Góly: 45. Šimo, 54. Hančák - 3. Bartečko, 10. Škovira, 12. Jasovský, 31. Fabian, 32. P. Segľa. Rozhodovali: Jonák - Bulko, Višňovský, vylúčení: 7:11 (navyše Pšenka 10 min, Rovnianek 10+DKZ, Hančák DKZ - Faith 5+DKZ, Pavličko 10 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: od 12. do 34. Rovnianek za Dzubinu (Martin), 2 200 divákov.
MARTIN: Dzubina (12. Rovnianek) - Stolárik, Stančok, Hančák, Kolba, Pšenka, P. Augusta, Konôpka, Michnáč - Pokrivčák, Holečko, Važan - M. Ihnačák, Koložváry, Šimo - Hanes, Mahdalík, Mucha - P. Tabaček, Kuric, Beutel.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, M. Turan, Fabian - Škovira, A. Kroták, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Bartečko, J. Faith, Žemlička - Jasovský, Piatak, Martin Segľa.

Skalica 2:5 Nitra
(1:0, 1:5, 0:0)

Góly: 12. R. Sýkora, 26. Dostál - 23. a 29. Kolník, 36. Hruška, 38. Kmeč, 40. Chrenko. Rozhodovali: F. Mihálik - Galamboš, Müllner, vylúčení: 11:11 (navyše Petrina 5+DKZ), presilovky: 2:4, oslabenia: 0:1, 3 000 divákov.
SKALICA: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Flamík, Zajac, Dostál, Klement - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - Kokavec, R. Sýkora, Liščák - J. Mikuš, Hrnčirík, Grill, J. Liška - Krumpál, Malík.
NITRA: Fikrt - B. Majeský, J. Kováčik, Hruška, Milo, Švárny, V. Vlk, Špila, Petrina - Kmeč, T. Chrenko, Ľ. Kolník - G. Saliji, Mihálik, M. Kováčik - Čacho, M. Štefanka, Vozdecký - Pupák, Podstavek, S. Saliji.

Slovan 5:1 Košice
(0:1, 3:0, 2:0)

Góly: 27. Pavlas, 27. Macho, 38. Němčický, 42. Pašek, 43. Dornič - 14. Bombic. Rozhodcovia: Kurmann (Švajč.) - Krpelec, Valach, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: od 25. bez Wagenhoffera a R. Slobodu a štvrtého útoku, od 41. kompletný - nastúpili Jenčík, Bulík, Dravecký, 5 322 divákov.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Ďurák, Hecl, Jendek, Wagenhoffer, Buzek, K. Sloboda, R. Sloboda - Kuľha, Hujsa, Junas - Pašek, Jánoš, Macho -  Dornič, Kováč, Němčický - T. Varga, Ulehla, Prokop.
KOŠICE: Laco - Horáček, Podhradský, Topoli, Frühauf, Bombic, M. Varga - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Vostřák, Kmiť, Bartoš - Hvila, Sabol, Šimurda.

Kompletným programom 4. kola pokračovala včera hokejová ST extraliga. Magnetom boli zápasy vlaňajších semifinalistov vo Zvolene a Bratislave. Obhajca titulu mal proti doteraz nevýrazným Košiciam slabší začiatok, ale v druhej dvadsaťminútovke pridal, strelil tri góly a otočil skóre vo svoj prospech. Trenčianska Dukla na zvolenskom ľade dlho vzdorovala, no napokon v 41. min inkasovala z hokejky Wiessmanna a zaslúžene prehrala, pričom tretí raz vyšla strelecky naprázdno. Liptovský Mikuláš podal proti Žiline disciplinovaný výkon. V jeho defenzíve sa síce vyskytlo niekoľko okienok, ktoré však eliminoval dravosťou a solídnou streleckou koncovkou. Rozbehnutá Skalica nezvládla druhú polovicu druhej tretiny, v ktorej trikrát inkasovala a pustila Nitru do rozhodujúceho trháka. Záhoráci doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť, pretože až štyri z piatich gólov inkasovali v početnom oslabení a aj preto po prvý raz v sezóne prehrali. Martinský nováčik nezastavil sebavedomý Poprad, ktorý si štvrtým víťazstvom v sérii upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke.

hlasy trénerov

Ján Jaško, tréner Zvolena: „V prvej tretine sme nehrali pekný hokej, našťastie, Trenčanom stál v ceste Šimonovič. Mužstvo prešlo veľkými zmenami, dúfam, že hráči sa rozbehnú.“
Milan Hovorka, tréner Trenčína: „Je to neuveriteľné z toľkých šancí nestreliť gól.  Len poviem, že nevyhralo lepšie mužstvo.“
Milan Klement, asistent trénera Skalice: „Dá sa povedať, že dnes sme si nezaslúžili zvíťaziť. Boli sme rovnocenní len v prvej tretine.“
Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Skalica hrá troška špecificky. V tretej tretine vo chvíľke, keď sme zvládli niekoľko oslabení za sebou,  sme v presilovkách kontrovali a v poslednej tretine si to skúsení hráči postrážili.“
Jerguš Bača, asistent trénera L. Mikuláša: „Boli sme pohyblivejší a dynamickejší. Súper síce zdramatizoval stretnutie svojím tretím gólom, ale dobrým pohybom sme nepripustili zvrat.“
Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Dnes sme zohrali najmä v defenzíve slabšie stretnutie. Dostali sme tri góly v oslabení, čo sa po taktickej stráne nemôže stať.“
Milan Jančuška, tréner Martina: „Zvytočný faul pred prvým gólom, potom hrubé individuálne chyby a tak už 12. minúúte prvej tretiny bolo prakticky rozhodnuté“.
Ladislav Svozil, tréner Popradu:„Stretnutie sme až na záver zvládli ľahko. Prišli sme s úmyslom čakať na chyby domácich.“
Josef Augusta, tréner Slovana: „Myslím si, že v Bratislave sa hral zatiaľ najlepší hokej. My sme nadviazali na výkon vo Zvolene.“
Dušan Gregor, tréner Košíc: „Dúfam, že to nebude znieť alibisticky, ale myslím si, že výsledok je pre nás dosť krutý.“