14. marca 2008

Slovan podľahol Sencu 1:0

Po obojstranne opatrnom začiatku sa o prvý strelecký pokus postarali hostia, Serrano však nenamieril presne a lopta išla ďaleko vedľa.

BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) - Po obojstranne opatrnom začiatku sa o prvý strelecký pokus postarali hostia, Serrano však nenamieril presne a lopta išla ďaleko vedľa. Domáci zakontrovali až v 10. min, náznak ich šance sa skončil rohovým kopom. Senčania mali v ďalších minútach optickú prevahu, ale bez výraznejšej šance. V 26. min sa po rozohratí priameho kopu dostal k odrazenej lopte Kuráň a ten ju poslal do slovanistickej siete - 1:0. V hustom daždi sa do konca prvého polčasu hralo medzi šestnástkami, o vzruch sa postarali hráči iba faulami, ktoré rozhodca Pavlík ocenil žltými kartami. Na začiatku druhého polčasu vyletela zo sektoru fanúšikov hostí dymovnica a hlavný arbiter prostredníctvom hlásateľa upozornil, že ak sa to bude opakovať, ukončí predčasne zápas. O niekoľko minút nabehli do sektoru slovanistických priaznivcov policajti, čo bolo zaujímavejšie ako dianie na ihrisku. Slovanisti sa síce v ďalšom priebehu stretnutia pokúšali dostať cez obranný múr Senca, ale dobre postavená obrana Senca im nedovolila vážnejšie ohroziť Novotovu svätyňu. V 62. min Marcin odvrátil Sylvestrov center do šestnástky. V 76. min sa spoza hranice "veľkého vápna" pokúšal vystreliť Černák, ale tiež minul Novotovu bránku. V posledných 15. minútach prakticky domáci nedovolili Slovanu ohroziť bránku a dokonca v závere stretnutia mohli zvýšiť na 2:0. Centrovanú loptu Bubenka Medveď chcel usmerniť do brány Kissa, no ten ju bravúrne vyrazil. Domáci prišli päť minút pred koncom o R. Konečného, ktorý bez lopty za čiarou mimo ihriska fauloval Ižvolta, za čo uvidel červenú kartu. Senčania sa dočkali potrebného víťazstva, ktoré by im mohlo výrazne pomôcť k záchrane v Corgoň lige. FC Senec - Slovan Bratislava 1:0 (1:0) Gól: 26. Kuráň, ŽK: 41. Marcin, 42. Pinte, 60. Ľ. Hanzel - 32. Sylvestr, 61. Breznaník, 78. Masaryk, 80. Hanek, ČK: 85. R. Konečný (Senec), rozhodovali: Pavlík - Slyško, Vindiš, 2308 divákov