02. augusta 2015

Slovan remizoval s Dunajskou Stredou 1:1

Zápas sa hral vo vynikajúcej atmosfére, dunajskostredský štadión bol zaplnený až do posledného miesta. Prvý vážnejší moment prišiel už vo 4. minúte, ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann
Dunajská Streda 2. augusta (TASR) - Zápas sa hral vo vynikajúcej atmosfére, dunajskostredský štadión bol zaplnený až do posledného miesta. Prvý vážnejší moment prišiel už vo 4. minúte, no Mészárosova strela išla vedľa. O minútu neskôr vyslal nebezpečnú strelu na bránku Slovana Pačinda, lopta letela tesne nad. Dunajská Streda bola od úvodu nebezpečná, v prvých desiatich minútach mali domáci až tri nebezpečné strely v podaní Pačindu a Štepanovského. V 15. minúte prišiel prvý gól zápasu, po Štefánikovej prihrávke sa perfektnou strelou zaskvel maďarský reprezentant Priskin. O tri minúty neskôr mali hostia opäť príležitosť na skórovanie, Štefánikovu šancu však zmaril brankár Tujvel. V 25. minúte vyskúšal pozornosť Krnáča Polievka, strela z 20- metrov brankárovi Slovana nerobila problém. V 36. minúte prišlo vyrovnanie, po rohovom kope Pačindu mieril hlavou presne Kwin, ktorého neustrážil Gorosito. O dve minúty neskôr mali domáci opäť šancu, priamy kop z 18 metrov strelil Straka nad. V 45. minúte hrozil opäť DAC, Pačinda nastrelil hornú žrď.

V druhom polčase pokračovali domáci v útočnom ťažení. V 50. minúte hrozil strelou Sarr. Domáci sa neustále tlačili dopredu, k zakončeniu sa však nedostali. Hostia hrozili najmä z rýchlych protiútokov v podaní Priskina a Milinkoviča. V 62. minúte zahrával Milinkovič rohový kop, zakončiť mohol Sekulič aj Gorosito, ale domáca obrana šancu odvrátila. V 71. minúte dostal výbornú prihrávku v pokutovom území Szarka, obrana "belasých" však stihla zakročiť. O tri minúty neskôr sa rútil do pokutového územia Sekulič, spätnú prihrávku však Tujvel chytil. V 77. minúte po faule na Jurča dostal Sekulič svoju druhú žltú kartu a tým aj červenú. V 82. minúte po sérií prihrávok pred pokutovým územím sa lopta dostala pred Szarku, ktorý z otočky vypálil, brankár Krnáč však stihol zakročiť. V 89. minúte dostal ideálnu prihrávku za obranu Jurčo, mohol sa rútiť sám na bránu, útočník DAC sa však pošmykol.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 36. Kwin - 15. Priskin. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Michalík, Kwin, Straka, Brašeň, Štepanovský - Kotula, Sekulič, ČK: 77. Sekulič po druhej ŽK, 6443 divákov.

Zostavy a striedania:

DAC: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr (90. Krišto), Straka (78. Simon Pambou), Horváth, Pačinda - Szarka, Polievka (60. Jurčo)

Slovan: Krnáč - Kotula, Saláta, Gorosito, Podaný - Mészáros (65. Oršula), Sekulič, Štefánik (70. Gonzales), Milinkovič - Zreľák, Priskin (85. Peltier)

Hlasy po zápase:

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Videli sme veľmi dobrý zápas. V prvom polčase som bol spokojný s hrou môjho mužstva. Vedeli sme, že Slovan má kvaliných hráčov v ofenzíve. Myslím si, že 1:1 je dobrý výsledok. Slovanu prajem všetko dobré v odvetnom zápase Európskej ligy."

Dušan Tittel, tréner Slovana: "Videli sme kvalitný zápas vo výbornej diváckej kulise. Dunajská Streda bola na nás výborne pripravená. Viedli sme 1:0, škoda že sme nepridali druhý gól. Remíza je spravodlivá."