16. mája 2012

Slovan stratil body s Košicami, Trnava a Žilina nezaváhali

Súhrn výsledkov 32. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy. ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 1:1 (0:0) Góly: 55. Halenár - 82. Karaš, ŽK: 31. Halenár, 64. Milinkovič - ...

slovan kosice BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov 32. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 1:1 (0:0)

Góly: 55. Halenár - 82. Karaš, ŽK: 31. Halenár, 64. Milinkovič - 75. Ostojič, 90.+ Sekulič, rozhodovali: Jaška - R. Sluk, Košecký, 750 divákov

Bratislava: P. Kováč - Kolčák, Kladrubský (72. Jánošík), Had, R. Konečný - Kopúnek - Halenár, Grendel, Milinkovič - Šebo (46. K. Mészáros), O. Smetana (46. Piroska)
Košice: Fernando López - Ostojič, Kavka, Redžepi, Sekulič - Viazanko (79. Karaš), Isola (61. Skvašík), Hovančík, K. Kuzma, U. Matič - D. Škutka (59. K. Diaby)

I. polčas

V komornom prostredí bratislavských Pasienkov v prvom dejstve gól nepadol.

Zaslúžil sa o to najmä hosťujúci brankár Fernando López, ktorý si s prehľadom poradil najskôr s dvoma streleckými pokusmi Halenára v 6. a v 13. min, ako aj s možnosťou Grendela v 16. min.

Hostia sa k ohrozeniu Kováčovej bránky dostali v 17. a v 24. min, ale Škutkov a Hovančíkov pokus nemal potrebnú presnosť. Keď v 37. min technický oblúčik Kolčáka tesne minul bránku Košíc, bolo jasné, že prvý polčas sa skončí bez gólov.

II. polčas

Desať minút po zmene strán však namieril presne domáci kanonier Halenár, ktorý zužitkoval prihrávku striedajúceho Pirosku.

V 70. min obranca Slovana Konečný odkopol loptu v poslednej chvíli na rohový kop pred nabiehajúcim Kuzmom. Hostia vyrovnali stav stretnutia v 82. min zásluhou Karaša. Bol to prvý dotyk s loptou tohto košického hráča po jeho príchode na ihrisko. Slovan mohol skóre zápasu nakloniť na svoju stranu v 84. min, no priamy kop Milinkoviča z 25 metrov tesne minul bránku hostí. Tvorca hry "belasých" Milinkovič mal gól na kopačke aj v nadstavenom čase, ale jeho volej letel tesne nad bránku Košíc.

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0)

Góly: 8. Depetris, 40. Hlohovský, ŽK: 40. Depetris, 72. Ševela - 38. Papaj, 49. Piter-Bučko, 62. M. Adam, ČK: 22. L. Štetina (Prešov) za hru rukou v pokutovom území, rozhodovali: Glova - Balko, Poláček, 1312 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Ševela, R. Mazáň - Kleščík - P. Mazan (78. Holúbek), S. Štefánik (81. I. Diaz), Salinas, Hlohovský - Depetris (70. Štyvar)
Prešov: J. Plánička - Papaj, Piter-Bučko, Krajník, P. Petráš - L. Štetina - Guba (77. L. Hruška), P. Katona, M. Adam (90.+ P. Jacko), M. Marcin - Střihavka (24. De Oliveira Torres)

I. polčas

Domácim velila úloha favorita iniciatívne sa podieľať na tvorbe hry a réžii zápasu.

Od začiatku sa im to darilo a hoci sa aj ich súper občas predral do útoku, už v 8. min sa Trenčín zaslúžene ujal vedenia.

Pred bránkou zostali až traja osamotení hráči a rolu strelca na seba prevzal Depetris - 1:0. V 22. min Salinasovu delovku vyrazil rukou nad brvno Štetina, za čo dostal červenú kartu. Následný pokutový kop však nepremenil Depteris, keď Plánička vystihol smer jeho strely. V 27. min v zmätku pred odkrytou bránkou nepretlačil loptu do siete Štefánik. Trenčín ešte viac pritlačil súpera, päť minút pred polčasovou prestávkou Hlohovský zblízka usmernil k žrdi presný center Čögleya a zvýšil na 2:0.

II. polčas

Druhý polčas bol herne nezáživný a chýbali v ňom dramatické situácie pred bránkami. Trenčania bez problémov kontrolovali priebeh duelu i svoju cestu za víťazstvom, väčšinu času mali futbalisti AS loptu na svojich kopačkách, ale nevypracovali si už žiadne výraznejšie šance. Prešov nebol schopný zdramatizovať zápas, smerom dopredu sa dostával iba sporadicky, takže po nudnej druhej polovici stretnutia sa už na výsledku nič nezmenilo.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:0 (2:0)

Góly: 30. a 66. L. Tomaček (prvý z pok. kopu), 15. Mikovič, ŽK: 13. Lásik, 48. Skalák, 80. Ďubek (všetci Ružomberok), rozhodovali: Matúš - Vindiš, Bednár, 5662 divákov

Trnava: Kamenár - Habánek, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel - Bicák (70. Schranz), Karhan, Mikovič (83. Pavelka), Michal Gašparík (56. Ciprys) - M. Vyskočil, L. Tomaček
Ružomberok: L. Hrdlička - Gallo, Kostelný (72. M. Nagy), Greššák, M. Jurkemik - Skalák, J. Vavrík (76. Almaský), Lásik, Ďubek - Serečin (82. Ivan Kotora), Masaryk

I. polčas

Hráči Spartaka, vedomí si dôležitosti zápasu s Liptákmi a zotrvania v boji o majstrovský titul, sa s chuťou pustili do ich pozliepanej zostavy.

Z úvodného tlaku domáci vyťažili sériu rohových kopov, keď trnavské rýchle tykadlá Vyskočil s Tomačekom zamestnávali dezorientovanú obranu Ružomberka, za ktorou už len gólman Hrdlička lopty smerujúce medzi tri žrde vyrážal do bezpečia.

Už v 13. min po Tomačekovom vysunutí sa Michal Gašparík hotoval zakončiť, ale pozorný Hrdlička sa mu odvážne vrhol pod nohy a zachránil. O minútu už Trnavčania rozvlnili sieť za jeho chrbtom zásluhou Grossa, ale gól neplatil pre ofsajd. V 15. min však Mikovič po prihrávke Gašparíka bez prípravy z hranice šestnástke namieril k pravej žrdi - 1:0. Po polhodine hry Jurkemik v pokutovom území zrazil Mikoviča a nariadenú jedenástku premenil s prehľadom Tomaček - 2:0. Na druhej strane odpovedal len kanonier Masaryk, ale bez úspechu.

II. polčas

V 48. min pohrozili Ružomberčania, keď sa opäť Masaryk predral cez stopérov Trnavy, ale na presné zakončenie už nemal síl. V 54. min center Gašparíka hlavičkoval Vyskočil, ale Hrdlička sa reflexívne vyznamenal. V 58. min striedajúci Ciprys sa zaskvel efektnou strelou, lopta však tesne minula pravý horný kút hosťujúcej bránky. V 66. min zvýšil už na 3:0 opäť Tomaček, ktorý dostal prihrávku od Ľ. Hanzela, rutinérsky si loptu spracoval a Hrdlička ťahal loptu tretíkrát zo siete.

V 72. min pohľadná akcia Trnavy v podaní Tomačeka, Ciprysa a Mikoviča, posledne menovaný len tesne minul cieľ. V 77. min sa osmelili aj hostia, postupným prechodom do útoku sa dostali na dostrel, Almaského strelu však Kamenár na dvakrát zneškodnil. Zaslúžené víťazstvo Trnavy znamená, že o majstrovskom titule sa v stredu nerozhodlo.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0 (2:0)

Góly: 11. Piaček, 45.+ Pich, ŽK: 64. Piaček - 22. Šimončič, 48. Harbuľák, 78. Poluch, rozhodovali: Smolák - Tomčík, Žákech, 3425 divákov

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, V. Leitner (74. Akakpo), Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík, Šulek (62. Deza), Pich - T. Majtán, M. Ceesay (46. Bello)
FC Nitra: L. Hroššo - Harbuľák, Šimončič, Martin Tóth, Poluch - F. Moravčík (77. A. Ivančík) - Kemláge (56. Boszorád), V. Gajdoš, Seydouba Soumah, Ľ. Kolár (56. Cleber Nascimento) - Kroupa

I. polčas

Po úvodných manévroch v strede ihriska si prvú príležitosť vypracovali domáci. Majtán obišiel v 8. min na ľavej strane Harbuľáka, odcentroval pred bránku, ale nabiehajúci Pich hlavičkoval nad.

Už o tri minúty neskôr sa Žilinčanom podarilo otvoriť skóre.

Po Nunesovom rohu sa lopta odrazila von zo šestnástky, Šulek ju tam vrátil a stopér Piaček prekonal Hrošša - 1:0. Svoj náskok si mohli "žlto-zelení" poistiť v 22. min: Šimončič fauloval v šestnástke nabiehajúceho Picha, rozhodca Smolák nariadil pokutový kop, ale brankár hostí Hroššo vystihol Ceesayovu strelu. V 35. min sa dostal až pred domáceho brankára útočník Nitry Kroupa, ktorému prihrával sprava Kemláge, ale Krnáč bol pri lopte skôr.

Na opačnej strane v 39. min domáci vyšachovali obranu Nitry, Barčík poslal finálnu prihrávku Majtánovi, ale ten v čistej šanci hlavičkoval vedľa. Neprešla ani minúta a do brejku sa opäť dostal hosťujúci Kroupa, znova sa však vyznamenal Krnáč v bránke Žiliny. V 42. min zahodil čistú šancu Pich, ktorý zblízka pálil prudko, ale ponad hornú žrď. V nadstavenom čase prvého polčasu sa však už Pichovi podarilo využiť gólovú šancu a zvýšil vedenie Žiliny na rozdiel dvoch gólov.

II. polčas

Po zmene strán sa opäť viac bojovalo medzi šestnástkami. V 60. min zblízka hlavičkoval Majtán po Maboukovom centri, ale zasa mimo bránku.

V 67. min sa ten istý žilinský útočník dostal do brejku, chcel obstreliť Hrošša, ale ten ľavou rukou loptu vyrazil.

Z následnej akcie poslal z diaľky strelu do priestoru domácej bránky Gajdoš, Krnáč však nezaváhal. Obrovskú šancu mali Nitrania v 71. min, keď striedajúci Boszorád poslal finálnu prihrávku pred bránku Soumahovi, ale tomu sa Krnáča nepodarilo prekonať - bol z toho len rohový kop.

Hostia sa s pribúdajúcimi minútami snažili urobiť niečo s nepriaznivým výsledkom, nebezpečný bol najmä striedajúci Cleber. Nitrania si však museli dávať pozor na rýchle brejky súpera. Jeden z nich predviedla v 80. min trojica Majtán, Deza, Barčík: posledne menovaný domáci kapitán poslal na Hroššovu bránku strelu, ktorá len tesne minula jej ľavý horný roh. Deza poriadne zamestnal nitriansku obranu aj dve minúty pred koncom duelu, podarilo sa mu aj vystreliť, ale Hroššo vyrazil loptu na roh. Futbalisti Žiliny dvojgólovým víťazstvom urobili predposledný krok k zisku šiesteho majstrovského titulu.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (3:1)

Góly: 41., 62. a 72. R. Blackburn, 16. T. Kóňa, 30. J. Križko - 43. Copa, ŽK: 53. P. Pavlík, 70. J. Černý (obaja Senica), rozhodovali: Horváth - Chládek, Hrdlička, 1017 divákov

Senica: Kamesch - Wijlaars, P. Pavlík, Gorosito (87. Štrbák), Pedro Leal - T. Strnad, J. Križko - Jaroslav Diviš, T. Kóňa (66. Kalabiška), J. Černý (81. Bolinha) - R. Blackburn
Dunajská Streda: P. Kučera - Nikolič, J. Marcin, Huber, Urbánek (87. Érsek) - Lénárth, Hanták - Copa, Ayuk, Medgyes (46. Ágh) - Delarge (71. Kordič)

I. polčas

Seničania sa chceli v záverečnom domácom vystúpení sezóny rozlúčiť s divákmi a najmä trénerom Grigom víťazstvom a pekným výkonom.

Od začiatku plnili tento cieľ, keď sa hralo prevažne len na polovici hostí. V 13. min Strnadovu hlavičku vykopli hostia z bránkovej čiary.

O dve minúty po krásnom centri Pedra Leala zakončoval hlavou Blackburn, gólman Kučera vytiahol výborný zákrok.

V 16. min dvakrát zakončoval opäť Blackburn, najprv nastrelil ľavú žrď, potom na bránkovej čiare obrancu hostí. Šťastie mal Kóňa, ktorý ďalšou dorážkou v 16. min rozvlnil sieť - 1:0. Senický kapitán bol pri chuti, dostal sa do ďalších dvoch veľkých šancí, tie však už nepremenil. V 30. min prihral Jaroslav Diviš v pokutovom území Križkovi, a ten nekompromisne prestrelil hosťujúceho brankára - 2:0.

V 40. min vnikol do šestnástky Diviš, no namiesto prihrávky lepšie postavenému Križkovi zvolil strelu a bol z toho iba rohový kop. O minútu sa skóre opäť menilo, po centri Kóňu hlavičkoval Blackburn najprv do brvna a potom sám dorazil loptu do siete. V 43. min sa dostali k slovu aj hostia. Copa dostal výbornú prihrávku stredom obrany domáceho tímu a s prehľadom premenil samostatný únik - 3:1.

II. polčas

V druhom polčase Seničania poľavili zo svojej aktivity a viac smerom dopredu ukázali aj hráči DAC. V 54. min mohol byť rozdiel len jednogólový. Po faule na Delarga mal tento hráč výhodu pokutového kopu, no Kamesch kryl jeho zle kopnutý pokus. O štyri minúty si hostia vypracovali ešte jednu gólovú možnosť. Ayukovu tvrdú strelu zo šestnástky brankár domácich vynikajúco vyrazil na rohový kop. Potom sa k slovu dostali už iba Seničania. V 62. min hlavičkoval do brvna Diviš a odrazenú loptu posla do siete Blackburn - 4:1. Do šance sa opäť dostal aj Kóňa, ale nepremenil ju. V 72. min zavŕšil svoj prvý hetrik v Corgoň lige panamský útočník Rolando Blackburn: po Kalabiškovom zakončení sa dostal k lopte na "malom vápne" a bez problémov dopravil loptu do siete. V záverečnej pätnásťminútovke sa "Záhoráci" dostali do viacerých streleckých zakončení, no už nepridali ďalší gól. Napriek tomu sa s domácim publikom rozlúčili vysokým víťazstvom.

Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

ŽK: 72. Brašeň - 64. M. Hruška, rozhodovali: Sedlák - Súkeníková, Petríček, 920 divákov

Banská Bystrica: Boroš - M. Turňa, Gyombér (74. K. Kuzma), Poljovka, Savič - Marek Bažík (69. R. Augustín), Marek Hlinka - Brašeň, Považanec (61. Laksík), T. Hučko - Matúš
Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, Pavol Majerník, M. Pintér (87. Zemanovič), M. Husár - Hodek - Orávik, L. Kováč, Martin Luhový (81. M. Ondrejka), M. Hruška - Brčák (90.+ Mihálik)

I. polčas

Vo veternom počasí mala v prvom polčase viac z hry Dukla. Chýbali síce vyložené šance, ale domáci hrozili nebezpečnými centrami, ktoré robili ViOn-u problémy. Zaujala však iba strela Považanca vo 4. min, keď z dobrej pozície trafil spoluhráča v útoku Matúša.

Gólom potom zaváňala situácia z 20. min: po centri Brašeňa hlavičkoval v pokutovom území Marek Hlinka, ale na dobrú loptu pred bránkou nedočiahol Matúš. Ten sa ocitol v dobrej príležitosti aj po polhodine hry, ale pri "bielom bode" ho zblokoval Pintér.

Najväčšiu šancu mal však o minútu neskôr sksúený Marek Bažík. Tomu do pokutového územia poslal znovu Hučko, ale Bažík volil miesto strely kľučku a následne keď zakončoval, už zachránil Kuciak. Hostia sa dostávali do šance až v 39. min, Hodekovi však prekazil únik v poslednej chvíli Savič. Dukla sa ešte v závere polčasu dostala do šance, keď Hučko poslal loptu do päťky, ale Matúš ju zblízka netrafil.

II. polčas

Aj na začiatku druhého polčasu mohli otvoriť skóre domáci futbalisti. V 53. min po pravej strane potiahol loptu Turňa, ideálne ju poslal do šestnástky Matúšovi, ale ten mieril do žrde. Banskobystričania nepoľavili v aktivite a v 60. min sa ocitli až dvoch príležitostiach. Najprv Brašeň ideálne vysunul Matúša, ktorý slabou strelou neprehodil Kuciaka. Zaujímavý bol aj prienik Hučka z ľavej strany do šestnástky, ale po jeho zakončení išla lopta vedľa ľavej žrde.

V 71. min Matúš vysunul Brašeňa do úniku, ale brankár ViOnu dobre vybehol a bol pri lopte skôr. Dukla nestrelila vytúžený gól ani z priameho kopu, Augustín poslal svoj projektil z 20 metrov tesne nad brvno. Zlatomoravčania vystrelili prvýkrát až v 82. min: odhodlal sa na to Hodek spoza šestnástky, ale aj on nasmeroval loptu nad hornú žrď. Futbalisti Dukly sa aj v závere zápasu snažili o presný zásah, ale netrafili už priestor Kuciakovej bránky.