23. novembra 2014

Slovan v generálke na Bern prehral s Myjavou 0:1

Na snímke zamyslený tréner Slovana Bratislava Jozef Chovanec

Na snímke zamyslený tréner Slovana Bratislava Jozef Chovanec Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 23. novembra (TASR) - Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava prehrali v nedeľňajšom stretnutí 18. kola Fortuna ligy so Spartakom Myjava 0:1. Zverencom trénera Jozefa Chovanca tak nevyšla generálka pred štvrtkovým domácim duelom 5. kola Európskej ligy UEFA 2014/2015 proti švajčiarskemu tímu Young Boys Bern.

V súboji tabuľkových susedov pred veľmi riedko zaplnenými tribúnami štadióna na Pasienkoch sa od úvodu hral iba priemerný futbal. Ako prvý pohrozil Slovan, ale Vittek v 3. minúte z dobrej pozície mieril vysoko nad bránku hostí. O päť minút neskôr vyskúšal pozornosť brankára Solničku domáci Halenár, ale gólman Myjavy bol na mieste. V 18. min sa na ľavej strane pekne uvoľnil Štefánik, presným centrom našiel Žofčáka, ten však v sľubnej šanci zaváhal. Hostia hrozili iba sporadicky, ale mohli skórovať hneď z prvej šance. Marček po pol hodine hry vysunul Kuzmu, na čo včasným vybehnutím zareagoval Perniš a útočníkovi Spartaka zmenšil strelecký uhol. V 38. minúte zahrával Slovan po faule na Vitteka priamy kop. Halenár z 20 metrov najskôr napálil do múru a potom druhým pokusom našiel len dobre postaveného Solničku. Gól do šatne mohol zaznamenať Kuzma, Perniš jeho pokus z hranice šestnástky kryl.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia a ich tlak priniesol gólové ovocie. Po rýchlej akcii v 61. minúte unikol na pravej strane Daniel, jeho strieľaný center našiel nabiehajúceho Oršulu a ten prestrelil bezmocného Perniša - 0:1. Slovan sa potom snažil o vyrovnanie, ale Spartak si umnou hrou v defenzíve udržiaval tesný náskok. V 77. min sa k odrazenej lopte na hranici pokutového územia dostal Vittek, jeho strelu do pravého horného rohu však Solnička zlikvidoval. Myjava hrozila z rýchlych protiútokov, jeden z nich nezakončil presne Daniel. V 79. minúte po rohu Pekára opečiatkoval ľavú žrď Pernišovej brány Marček. Úspech Slovanu nepriniesli ani striedania, keď postupne sa na trávnik dostali Kubík a Peltier. Myjava si napokon jednogólové vedenie udržala až do záverečného hvizdu a z Bratislavy si odniesla všetky tri body.
ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:0)