02. septembra 2015

Slovenka Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na US Open

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová Foto: TASR/AP
New York 1. septembra (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V úvodnom kole si ako nasadená tridsaťdvojka poradila so skúsenou Nemkou Juliou Görgesovou v dvoch setoch 6:3, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude víťazka balkánskeho derby medzi Srbkou Aleksandrou Kruničovou a Čiernohorkou Dankou Koviničovou.

Schmiedlová mala proti Görgesovej raketový štart, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:0. Nemka v ďalších minútach síce znížila na 3:4, no záver prvého setu patril slovenskej jednotke, ktorá robila menej nevynútených chýb. V druhom dejstve bola Nemka agresívnejšou hráčkou, v závere však opäť slávila úspech Slovenka. Za stavu 4:4 súperku brejkla a následne zápas zakončila čistou hrou.

Schmiedlovej tréner Milan Martinec bol po úspešnom vstupe jeho zverenky do turnaja spokojný. "Prvé kolo na grandslamoch je vždy náročné. Görgesová hrala počas celého zápasu agresívne. Zo začiatku robila chyby, potom sa ale zlepšila. Kaja však bojovala o každú loptičku a veľmi dobre zvládla koncovky setov," povedal pre TASR kouč 20-ročnej Košičanky.

Schmiedlová sa na grandslamovom turnaji prvýkrát ocitla medzi nasadenými hráčkami. Túto pozíciu si vydobyla kvalitnými výkonmi na podujatí v Cinncinati, kde postúpila z kvalifikácie až do štvrťfinále dvojhry. V tejto sezóne získala dva tituly, keď triumfovala na harde v Katoviciach a na antuke v Bukurešti. Za júl si vyslúžila na okruhu WTA ocenenie Vychádzajúca hviezda mesiaca.